داخلی صفحه ایلام گزارش تصويری
 
گزارش تصویری؛
گزارش تصویری یادواره شهدای زمین فوتبال چوار
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۵
آیین نکوداشت یادواره شهدای زمین فوتبال چوار شهرستان ایلام با حضور استاندار ایلام، امام جمعه چوار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، خانواده معظم شهدا وایثارگران و اهالی شهیدپرور چوار در سالن ورزشی شهید زارعی این شهر برگزار شد.
به گزارش «ایثار» سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در مراسم یادواره شهدای زمین فوتبال چوار ایلام گفت: شهدا الگوی شجاعت و ایثارگری برای ما در جامعه هستند و سیره و روش شهدا باید در رفتار و گفتارمان نمود داشته باشد.
مدیرکل بنیادشهید وامور ایثارگران استان ایلام با اشاره به موضوع یادمان شهدای زمین فوتبال، عنوان کرد: اراده مسئولان بر تسریع در انجام موضوع است.
لازم به ذکر است، هواپیماهای رژیم بعثی عراق بیست و سوم بهمن ماه سال 1365 در جنایتی وحشتناک و غیرانسانی با پرواز در ارتفاع پایین بر فراز زمین فوتبال چمن بخش چوار و ریختن بمب وراکت بیش از 14 نفر از نوجوانان و جوانان فوتبالیست ایلامی را که در حال انجام مسابقه ورزشی  بودند به شهادت رساندند.
این حادثه که منجر به شهادت و زخمی شدن بهترین جوانان و نوجوانان فوتبالیست تیم منتخب استان ایلام شد به عنوان یکی از جنایت های تاریخی صدام و رژیم بعت در تاریخ ثبت شده است.
برگزاری یادواره شهدای زمین فوتبال چوار ایلام
برگزاری یادواره شهدای زمین فوتبال چوار
کد مطلب: 153605