داخلی صفحه ایلام گزارش تصويری
 
یادواره شهید داریوش رضایی نژاد ازدریچه دوربین ایثار
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰
یادواره شهید داریوش رضایی نژاد طی مراسم باشکوهی در مسجد جامع شهر ایلام با شرکت کم نظیر خانواده شهیدان و مقامات استانی برگزار گردید .
دراین یادواره که با حضور مدیران و مسئولان محلی استان ایلام ، روحانیان ، بسیجیان ، دانشجویان وخانواده معظم شهدا و ایثارگران ، مردم شهرستان آبدانان ، خانواده شهید داریوش رضایی نژاد ، فرماندهان نظامی و انتظامی و اهالی متعهد و همیشه در صحنه ایلام حضورداشتند ، سلیمان رستمیان ،مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ایلام با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس نسبت به مقام والای این عزیزان ادای احترام نمود وبرپایی یادواره شهید رضایی نژاد در شهر ایلام را یک رویداد مهم فرهنگی و نماد ارزشگذاری به شهدای هسته ای ذکر کرد .
وی درادامه از نقش ارزشمند مسئولان محلی استان ایلام در همکاری وتعامل در برپایی یادواره تمجید کرد و مجالس شهدا را فضاهایی معنوی و تاثیر گذار در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توصیف کرد.
حسین کلانتری معاون سیاسی – امنیتی استاندار ایلام نیز طی سخنانی از نقش ارزشمند شهید داریوش رضایی نژاد دراعتلای نظام اسلامی و دستیابی کشورمان به انرژی هسته ای تمجید کرد .
 بهروز کمالوندی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید داریوش رضایی‌نژاد در مسجد جامع شهر ایلام اظهار داشت: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا یک وظیفه بوده و شهید رضایی‌نژاد نیز یکی از مفاخر ما است.
وی در ادامه به توافق‌نامه هسته‌ای میان ایران و 1+5 اشاره کرد و گفت: برجام محدودیتی برای فعالیت‌های انرژی هسته‌ای ندارد و برخی محدودیت‌ها نیز مقطعی هستند؛ در واقع برجام یک داد و ستد بزرگ با قدرت‌های بزرگ جهانی است.
کمالوندی با بیان اینکه قدرت‌های برتر دنیا از پیشرفت و توسعه جمهوری اسلامی ایران واهمه داشتند، عنوان کرد: آمریکا و هم‌دستانش به‌دنبال این بودند که به‌طور کامل حق انرژی اتمی را از ایران بگیرند اما تیم مذاکره کننده توانست در برابر زیاده خواهی‌های آن‌ها ایستادگی کند.
وی با به این اینکه در مذاکرات هسته‌ای امتیازاتی از طرف جمهوری اسلامی به طرف مقابل داده شده است، خاطرنشان کرد: امتیازاتی که ما در این مذاکرات به‌دست آوردیم سنگین‌تر از امتیازات طرف مقابل بوده است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی به صلح‌خواهی و عدالت‌طلبی جمهوری اسلامی ایران و نظام شیعی اشاره و تصریح کرد: ما به‌دنبال صلح هستیم و اکنون نیز در دنیا با اقدامات خود توانسته‌ایم تحولی را به‌وجود بیاوریم.
وی افزود: مانند سایر کشورهای دنیا ما نیز به‌دنبال توانمندکردن خود در زمینه‌های امنیت و اقتصاد هستیم که در این راه توانمند‌کردن صنعت هسته‌ای بر تمامی این حوزه‌ها تأثیرگذار است و ارتباطی مستقیم با تمامی این موارد دارد.
کمالوندی با بیان اینکه طرف ما در مذاکرات هسته‌ای تمام تلاش خود را به‌کار گرفت که ما را از حق خود که غنی‌سازی انرژی اتمی است محروم کند ابراز داشت: رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری توانست تیم مذاکره‌کننده به‌گونه‌ای راهنمایی کند که به حقوق خود دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به سرآمد بودن صنعت هسته‌ای بر سایر صنعت‌ها تصریح کرد: انرژی هسته‌ای سرآمد تمامی علوم و فنون است و اگر هر کشوری بتواند در این حوزه به توانایی دست پیدا می‌کند می‌تواند در سایر علوم و صنعت‌ها نیز به توسعه و پیشرفت برسد.
معاون سازمان انرژی اتمی افزود: پس از برجام مشکل ارتباط ما بسیاری از کشورها برطرف شده و هم‌اکنون با بسیاری از کشورهای دنیا در زمینه‌های مختلف در حال رایزنی برای همکاری و ارتباطات هستیم.
 ما باید در زمینه تولید انرژی بیشتر تلاش کنیم چرا که نسبت به کشورهای دیگر دنیا که از صنعت انرژی هسته‌ای استفاده می‌کنند عقب هستیم.
کمالوندی عنوان کرد: پس از برجام ما تعداد سانتریفیوژهای موجود را از 9 هزار به 6 هزار سانتریفیوژ تقلیل داده‌ایم.
وی با بیان اینکه ما بهترین نیروهای انسانی را در کشور برای انجام فعالیت‌های هسته‌ای داریم عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران این چند ساله سال‌های سختی‌های بسیاری را پشت سر گذاشته‌ایم.
معاون سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: علم فیزیک، مکانیک و شیمی و برق در انرژی هسته‌ای درگیر است و ما باید به مرحله‌ای برسیم که انرژی برای کشورمان کاربرد داشته باشد و ما با داشتن نیروی انسانی بسیار خوب باید دانش هسته‌ای را در کشور ارتقاء دهیم.
وی گفت: بسیاری از کشورهای دنیا  هنوز نتوانسته‌اند به سوخت هسته ای دست یابندچه از نظر علمی و چه از نظر قدرتی به این فناوری دست پیدا نکرده اند ازجمله اسپانیا ، ژاپن و کره از آن جمله اند،  در حالی که جمهوری اسلامی به این قدرت دست پیدا کرده است و برای اینکه بتوانیم پیشرفت کنیم باید با جهان ارتباط داشته باشیم.
معاون سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: رسیدن به سوخت اتمی یک فرایند پیچیده است که برای رسیدن به آن یک راه 40 ساله باید طی شود و ما می توانیم با داشتن ارتباط با کشورهایی که این صنعت را دارند مسیر دستیابی به این سوخت را کوتاه‌تر کنیم.
استقبال از دکتر کمالوندی در فرودگاه ایلام
دیدار معاون سیاسی امنیتی استاندار با خانواده شهید رضایی نزاد
دیدار دکتر کمالوندی معاون سازمان انرژی اتمی ایران با همسر شهید رضایی نژاد
مراسم رونمایی ازسردیس شهید رضایی نژاد در دانشگاه آزاد ایلام
مراسم یادواره در مسجد جامع شهر ایلام
مراسم یادواره در مسجد جامع شهر ایلام
سخنرانی دکتر کمالوندی در یادواره
تجلیل از پدر شهید
سخنرانی همسر شهید در یادواره
دیدار ستاد اجرایی یادواره با نماینده ولی فقیه در استان
کد مطلب: 172778