داخلی صفحه ایلام گزارش تصويری
 
برگزاری یادواره176شهیدنهضت سوادآموزی در استان ایلام
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۷
یادواره شهدای نهضت سوادآموزی کشور صبح سه شنبه پنجم مردادماه با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در شهر ایلام برگزار گردید
به گزارش ایثار ،  این یادواره که با استقبال بسیارکم نظیر خانواده معظم شهدا و ایثارگران واهالی متعهد وحماسه آفرین استان ایلام مواجه شد دارای بخش های متعددی بود ودرجای خود در استان ایلام کم نظیر بود .
در یادواره  شهدای نهضت سوادآموزی  کشور دکتر امینی  ، نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی ، کلانتری ، معاون سیاسی امنیتی استانداری ، بیرانوند ،مدیرکل آموزش و پرورش طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا پیرامون حماسه مردم استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس  سخن گفتند ونقش مردم وایثارگران را ستودند .
 همچنین در این یادواره باقرزاده معاون وزیزآموزش و پرورش و رئیس سازان نهضت سوادآموزی کشور با تشریح حماسه آفرینی مردم استان ایلام اقتدار و عظمت ایزان اسلامی را مرهون  اطاعت رهبری ،خون پاک شهیدان وتلاش های خستگی ناپذیرمردم در هشت سال دفاع مقدس ذکر کردند .
وی افزود:
تکریم و تعظیم شعائر دوران دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جدید همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و معظم له در دیدارهای متعدد به توجه بیش از پیش مسئولان بویژه متولیان حوزه فرهنگ شهادت بر این موضوع سفارش می کنند.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ادامه داد: تقدیم 188 هزار شهید، 140 هزار جانباز و 40 هزار آزاده در دوران جنگ تحمیلی برای دفاع از کیان این سرزمین لزوم انتقال ارزش های دفاع مقدس را به نسل های جوان و نوجوان دو چندان می کند و در این میان وظیفه و رسالت نهاد تاثیرگزار آموزش و پرورش حیاتی و تعیین کننده است.
باقرزاده اضافه کرد: دستگاه آموزش و پرورش نیز در دوران جنگ تحمیلی بخوبی انجام وظیفه کرد بطوریکه 36 هزار شهید دانش آموز و پنج هزار معلم شهید را در این راه پرافتخار تقدیم آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: نهاد نهضت سوادآموزی که برخاسته از انقلاب بوده نیز توانسته سهم خود را در دفاع از ارزش های نظام بخوبی ایفا کند که تقدیم 176 شهید که هفت نفر آنها متعلق به استان شهید پرور ایلام است، سند محکمی بر اثبات این مدعا است.
باقرزاده افزود: امروز نیز وجود یک میلیون پرسنل و 13میلیون دانش آموز وظیفه خطیر این نهاد فرهنگی را در بسط و تعمیق فرهنگ انقلاب و انتقال آن به نسل جدید 2 چندان کرده است.
در پایان از خانواده هفت شهید نهضت سوادآموزی استان ایلام با اهدای لوح تجلیل شد.
 
 
تجلیل از خانواده شهدا
حضور مدیران ارشد استانی در یادواره
حضور مدیرکل بنیاد استان در یادواره تا پایان مراسم
نمایش رادیوجبهه
رونمایی از کتاب
سخنرانی مدیرکل آموزش و پرورش
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام
معاون وزیز آموزش و پرورش
سخنرانی دکترسلام امینی نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی
پیام مدیرکل بنیاد استان ایلام
کد مطلب: 172991