داخلی صفحه آذربایجان شرقی گزارش تصويری
 
یادو خاطره شهدای23مهر 1359 پالایشگاه تبریز گرامی داشته شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
با حضور مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران آذربایجان شرقی یادو خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس پالایشگاه تبریز گرامی داشته شد.
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی با حضور مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران آذربایجان شرقی و جمعی از سرداران و فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولین استانی و خانواده های شهدای این پالایشگاه یادو خاطره شهدای23مهر 1359 و 8سال دفاع مقدس پالایشگاه تبریز گرامی داشته شد.
غلامرضا باقری دیزج مدیر عامل پالایشگاه تبریز در این مراسم با اشاره به اهمیت پالایشگاه تبریز گفت: به جهت امنیتی بودن محصولات این شرکت و نیز تامین سوخت منطقه شمالغرب کشور در زمان جنگ بارها مورد حمله صدام بعثی قرار گرفت.
غلامرضا باقری دیزج افزود: در هشت سال دفاع مقدس این پالایشگاه 19 بار مورد حمله صدامیان قرار گرفت و 29 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرد.
وی ادامه داد: در حمله 23 مهرماه سال 59 نیز به جهت اینکه شش شهید و 18 زخمی برجای گذاشت این روز بعنوان بزرگداشت شهدای شرکت پالایش نفت تبریز نامگذاری شد.
باقری هدف از برگزاری این بزرگداشت را زنده نگهداشتن یاد وخاطره شهدا و ارج نهادن به خانواده های آنها دانست و گفت: تجدید میثاق با آرمان های شهدا و امام (ره)، حفظ و تقویت فرهنگ شهادت طلبی و ایثارگری، ایجاد فرصت برای تبیین عالمانه شهید و شهادت و گسترش بصیرت دینی و نیز ایجاد اتحاد و وفاق با حلقه زدن دور شهدا و مقدسات از دیگر اهداف برپایی این همایش می باشد.
قاسم صمدیان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی هم نقش پالایشگاه تبریز را در زمان جنگ بسیار سازنده توصیف کرد و گفت: پالایشگاه تبریز بارها در زمان جنگ مورد حمله دشمنان قرار گرفت ولی هر بار ایستادگی کرد. 
قاسم صمدیان افزود: پالایشگاه تبریز یکی از محورهای دفاع مقدس و مشهدالشهدا است و خاکی است که شهدای ما از آن عروج کرده اند و مقدس می باشد. 
وی بزرگداشت نام و یاد شهدا را به نوعی ادامه راه شهدا و ایثارگران دانست و گفت: پالایشگاه تبریز نه تنها در دوران دفاع مقدس بلکه در اقتصاد منطقه و کشور نیز نقش کلیدی و اساسی دارد. 
سردار عزت اله جعفری مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، بزرگداشت شهدای پالایشگاه تبریز را زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا و تجلیل از اهداف و راه آنان دانست و گفت: امروز دشمن و در راس آن آمریکای جنایتکار با عملیات روانی و شبیخون فرهنگی توطئه هایی برای نابودی اسلام ناب محمدی دارد، آنها با اسلام عربستان و ترکیه و دیگر کشورها کاری ندارند زیرا در اسلام آنها استکبار ستیزی و حفظ ارزش های اسلامی جایی ندارد.
سردار عزت اله جعفری افزود: ما باید این اسلام را که حاصل خون شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی است و اکنون به الگویی در جهان تبدیل شده است حفظ و آن را اشاعه دهیم.
وی هدف دشمنان را نابودی جوانان دانست و گفت: غرب و بویژه آمریکا قلب جوانان ایران را هدف گرفته است و می خواهد این اسلام ناب را از قلب آنها خارج کند و این در حالی است که آنها این جوانان و مردم را نمی شناسند و نمی دانند که مردم ایران زیر چتر و سایه رهبری هرگز از نظام جدا نمی شوند.
در این مراسم آزاده و جانباز محمد ولی نصیبی نویسنده کتاب «پالایشگاه تبریز در گذر نفت و جنگ تحمیلی» خاطراتی از حمله های هوایی دشمن به این پالایشگاه و جانفشانی کارکنان صدیق آن بیان کرد.
در پایان مراسم محل یادمان شهدای پالایشگاه توسط خانواده شهدا، سرداران، فرماندهان، مسئولان و کارکنان شرکت با نواخته شدن مارش نظامی گلباران گردید.
اتمام پیام
 
کلمات کليدی: همایش شهدای پالایشگاه تبریز- بنیاد شهید و امور ایثارگران
گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پالایشگاه تبریز
گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پالایشگاه تبریز
گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پالایشگاه تبریز
گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پالایشگاه تبریز
گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پالایشگاه تبریز
گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پالایشگاه تبریز
گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پالایشگاه تبریز
گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پالایشگاه تبریز
کد مطلب: 222801
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...