داخلی صفحه لرستان گزارش تصويری
 
امام جمعه ازنا :
شهادت، هنر والای انسانی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵
به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی از والدین شهیدان هنرمند محمدنبی، محمود و ابوالقاسم باقری دیدار و تجلیل شد
به گزارش «ایثار لرستان» روز گذشته 22 فروردین ماه به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی،پس ازادای احترام به مقام والای شهدای شهرستان ازنابا حضوردرمنزل‌والدین شهیدان هنرمند، محمدنبی، محمود و ابوالقاسم باقری دیدار و از آنان تجلیل شد.
حجت الاسلام سپهوند، امام جمعه شهرستان ازنا در این دیدار ضمن تکریم والدین شهدا گفت: یک شهید با علاقه به خدا، خودش را به دریای بیکران الهی وصل میکند، بحثی که امروز در ارتباط با هنر مطرح است و قبل از آنکه مسائل هنری شهدا مطرح شود باید بگوییم شهادت، هنر والای انسانی است. اینکه یک جوان با عمر و مدت محدود در دنیای محدود این هنر را داشته باشد که خود را خدایی کند و برای ابدیت حرکت کند و در واقع برای رضای خدا جان قابل خودش را تقدیم اسلام کند، این یک هنر بزرگ است.
وی افزود: هنرهای دیگر در زیر مجموعه این هنر اصلی قرار می گیرند که انسان واقعاً از این فرصت محدود دنیا به نحو احسن استفاده کند و خودش را به دریای بیکران الهی وصل کند و به درجات عالی حیات انسانی مزین شود.
امام جمعه ازنا همچنین گفت: کسی که بتواند با شهادت نه تنها گلیم خود را از آب بکشد بلکه شفیع قرار بگیرد، واسطه خیر قرار بگیرد، صاحب وجه و آبرو شود که دست بندگان خدا را بگیرد، این یک هنر بسیار بزرگی است که این شهیدان عزیز داشتند و بالاتر از آن مجاهدت و شهادت تدریجی پدر و مادر این عزیزان است. چرا که اگر آنان در یک لحظه به شهادت رسیدن، پدر و مادر شهدا با تحمل درد دوری و فراغ از فرزندان به شهادت تدریجی نائل شدند. یعنی ثواب پدر و مادر شهید کمتر از خود شهید نیست.
وی گفت: ماندگاری این عزیزان مثل یک کوه استوار که پشتوانه عظیمی ایجاد کرده اند برای نظام جمهوری اسلامی جای تقدیر و تشکر دارد و تا این چنین والدینی در مملکت اسلامی ما وجود دارند، هیچ ضربه ای به نظام وارد نمیگردد.
در ادامه این مراسم ماکنالی، رئیس بنیادشهیدازنا گفت: این شهرستان دارای 455 شهید، 850 جانباز و 104 آزاده می باشد. همچنین در شهرستان ازنا 25 خانواده دوشهیدی، 2 شهید مدافع حرم و 9 شهید منا وجود دارد.
شایان ذکر است شهید محمدنبی باقری متولد 1346، دانشجوی فیزیک کاربردی دانشگاه اصفهان در سال 1367 در بغداد و در اثر جراحات ناشی از شکنجه اسارت به شهادت رسید.
شهید ابوالقاسم باقری متولد 1344 دانشجوی زبان فرانسه دانشگاه اصفهان در سال 1365 در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید.
شهید محمود باقری متولد 1342 دانش آموز سال دوم رشته اقتصاد در سال 1361 در فکه و در عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسید که پیکرش بعد از مدتها در سال 1369 تفحص و در زادگاهش به خاک سپرده شد.
لازم بذکراست دراین دیدارامیدی رئیس حوزه هنری لرستان، فرماندار و امام جمعه ازنا، قربانی مشاور استاندار در امور ایثارگران،مهدوی امین مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان و زرین جویی سرپرست بنیادحضورداشتند.
انتهای خبر// 
 
کلمات کليدی: ایثار شهادت شهیدان باقری بنیادشهید ازنا حوزه هنری زرین جویی امام جمعه ازنا ماکنانی
شهادت، هنر والای انسانی است
شهادت، هنر والای انسانی است
شهادت، هنر والای انسانی است
شهادت، هنر والای انسانی است
شهادت، هنر والای انسانی است
شهادت، هنر والای انسانی است
شهادت، هنر والای انسانی است
شهادت، هنر والای انسانی است
شهادت، هنر والای انسانی است
شهادت، هنر والای انسانی است
کد مطلب: 242097
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...