داخلی صفحه خراسان جنوبی گزارش تصويری
 
شهدای تیرماه خراسان‌جنوبی؛
روایت زندگی شهیدی که با آیات قرآن مانوس بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
شهید امین ابراهیمی ثانی، یکی از افتخار آفرینان عرصه‌های نبرد با دشمن از خطه خراسان‌جنوبی است که بیشتر اوقات مشغول عبادت و خواندن قرآن و دعا برای امام راحل و رزمندگان و پیروزی اسلام بود.
به گزارش ایثار واحد خراسان‌ جنوبی، شهید امین ابراهیمی ثانی، در اسفندماه 1344 در روستای فهالنج از توابع شهرستان طبس به دنیا آمد و در 17 تیرماه 64 براثر اصابت تیر مستقیم دشمن در جبهه مریوان به فیض عظمای شهادت نائل شد.
شهید امین ابراهیمی ثانی، یکی از افتخار آفرینان عرصه‌های نبرد با دشمن بعثی کافر، در روز دهم اسفند ماه سال 1344 در خانواده‌اي متدين و زحمتكش در روستاي فهالنج پا به عرصه وجود گذاشت.
دوران كودكي را در دامن مادري از سلاله زهرای اطهر(س) پرورش يافت، در شش سالگي برای فراگيري علم و دانش راهي مدرسه شد و تحصيلات خود را تا اول راهنمايي ادامه داد.
از همان کودکی بسیار مهربان و علاقه مند به مجالس مذهبی بود اما حادثه غم انگيز و دلخراش زلزله 1357 طبس زندگي خانوادگي‌اش را دگرگون کرد و خانواده وی بعد از زلزله به مشهد عزيمت کردند و او برای ادامه تحصيل در مدرسه علميه ثبت نام كرد.
اما پس از مدتي بر اثر اوج گيري مبارزات مردمي در مقابله با رژيم ستم شاهي، مدرسه علمیه تعطيل شد و او مجدداً به طبس بازگشت و دوش به دوش پدر به كار كشاورزي مشغول شد.
بعد از پيروزي انقلاب و تشكيل بنياد مسكن انقلاب اسلامی، فعاليت خود را در اين نهاد آغاز و در روستاهایی که در بخش دستگردان و دیهوک ، بنیاد مسکن فعالیت داشت، با تراکتور انجام وظیفه می‌کرد و در دو نوبت از طرف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس به مناطق جنگی و سوسنگرد، برای بازسازی اعزام و هر نوبت مدت چهار ماه به کار اشتغال داشت.
این شهید بزرگوار در زندگی بسیار صرفه جو و متدین بود. وجوه زحمت کشی خود را در امور زندگی پدر و مادر به مصرف می‌رسانید و بدون رضایت آنان، گامی برنمی‌داشت مگر در مجالس مذهبی و راهپیمایی.
پس از مدتي تلاش و مجاهدت و رسيدن به سن سربازي، برای انجام خدمت، دوران آموزشی را در کرمان گذراند و سپس به لشكر 30 پياده گرگان پيوست و از آنجا به مریوان اعزام شد.
پس از مدتی در مریوان، حین انجام ماموریت، بر اثر سانحه اتومبیل، دچار ناراحتی از ناحیه پا و سر و صورت شد و برای مداوای جراحات وارده، به بیمارستانی درتهران اعزام شد و چند روز تحت معالجه و درمان بود که پس از بهبودی برای ملاقات پدر و مادر، به طبس و روستای فهالنج رفت.
بیشتر اوقات مشغول عبادت و خواندن قرآن و دعا برای امام راحل و رزمندگان و پیروزی اسلام بود و دیگر همرزمانش را تشویق و دلداری می‌داد.
این حماسه ساز دفاع مقدس خلق و خوی پسندیده و نیکویی داشت و بالاخره بعد از فداكاري‌هاي بسيار در نبرد با ضد انقلاب كور دل در 17 تیرماه 64 در منطقه مريوان بر اثر اصابت تير مستقيم دشمن به درجه رفيع شهادت نايل آمد.
پيكر پاك و مطهرش در 28 تیرماه 64 بر دستان امت حزب‌الله طبس تشييع و در روستاي زادگاهش به خاك سپرده شد. 
کد مطلب: 250018