داخلی صفحه خراسان رضوی گزارش تصويری
 
وداع مردم تربت حیدریه با شهدای دفاع مقدس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴
پیکر مطهر شهید ذبیح الله مومنی فر پس از 36 سال به همراه دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس در شهرستان تربت حیدریه تشییع می شود.
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، پاسدار رشید اسلام شهید ذبیح الله مومنی فر از شهدای هشت سال دفاع مقدس که در سال 1362 در عملیات خیبر در جزیره مجنون شهید و طی تفحص های اخیر پیکر مطهرش از طریق آزمایش DNA شناسایی و پس از سال ها دوری از خانه در آغوش هم وطنانش قرار خواهد گرفت.
مراسم استقبال از پیکر شهدا راس ساعت 6:30 صبح جمعه هفتم تیرماه در مقابل دانشگاه دولتی تربت حیدریه برگزار و مردم شهید پرور تربت حیدریه راس ساعت 21 همان شب همزمان با مراسم سوگواری شهادت امام صادق(ع) در بقعه متبرکه بی بی حسنیه و هئیت دارالتبلیغ حسینی با پیکر شهیدان وداع می کنند. 
مراسم تشییع این شهدا، راس ساعت 9:30 صبح شنبه هشتم تیرماه همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) از  میدان شهدا آغاز و پیکر شهید ذبیح الله مومنی فر در گلزار شهدا بهشت عسکری و پیکر مطهر شهیدان گمنام در پارک باغ ملی تدفین خواهد شد.
شهید ذبیح الله  پنجمین فرزند خانواده در سال 1343 در خانواده مومن و مذهبی در تربت حیدریه چشم یه جهان گشود. او در طول دوران تحصیل، دانش آموزی موفق و نمونه بود. پس از پیروزی انقلاب پایگاه بسیج مدرسه و بسیج شهرستان به فعالیت پرداخت و در سال 1360 برای مقابله دشمن متجاوز و پیروی از فرمان امام خمینی(ره) عازم جبهه های نبرد شد.
او در تاریخ 20 خرداد 1362 به استخدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد. در اسفند همان سال عملیات بزرگ خیبر به وقوع پیوست و ذبیح الله به عنوان فرمانده گروهان در آن شرکت کرد و ضمن یک درگیری شدید در هشتم همان ماه به درجه رفیع شهادت نایل آمد. اما متاسفانه از پیکر مقدسش اثری به دست نیامد تا اینکه پس از 36 سال دوری از خانواده پیکر شهید والامقام ذبیح الله مومنی فر به همراه دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس شنبه هشتم تیر بر روی دستان مردم شهید پرور شهرستان تربت حیدریه تشییع خواهد شد. 
گفتنی است شهرستان تربت حیدریه 671 شهید، یک هزار و 667 جانباز و 142 آزاده سرافراز را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است. 
انتهای پیام/ 
 
 
 
کلمات کليدی: ایثار رضوی، تربت حیدریه، وداع، شهید، گمنام، شهید ذبیح الله مومنی زاده ،
کد مطلب: 294115
 


 
 
روزی که سرمشق آزادیخواهی و نفی سلطه شد
 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ...