داخلی صفحه فارس گزارش تصويری
 
شیراز معطر به عطر شهدا شد + عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
پیکر مطهر ۹ شهید دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم در میان استقبال گرم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، اقشار مختلف مردم و مسئولین در شیراز و نقاط مختلف استان فارس تشییع شد.
به گزارش ایثار از فارس ، پیکر مطهر ۹ شهید دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم صبح روز جمعه ۷ تیرماه در میان استقبال گرم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، اقشار مختلف مردم و مسئولین از طریق فرودگاه شهید آیت الله دستغیب وارد شیراز شد.
پیکر مطهر این شهدای گرانقدر پس از حضور در نمازجمعه شهرستان شیراز، با حضور خیل عظیم عاشقان و دلدادگان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) و شهدا از مقابل حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) به سمت خیابان احمدی(شاهزاده قاسم) تشییع شد.
 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با بیان اینکه از میان این شهدا، ۹ شهید متعلق به دوران دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم است، اظهار داشت: در میان شهدای دفاع مقدس پیکر مطهر شش شهید شناسایی شده و سه شهید نیز گمنام هستند.
رجبعلی راهی درخصوص اسامی شهدای شناسایی شده استان فارس نیز گفت: شهیدان مرتضی فیروزی فرد، کرامت اله کاتبی، سید محمود موسوی نژاد، غلامحسین دادنام، کریم مبرز و محمدجعفر حاجی ستار از شهدای دفاع مقدس و شهید آصف امیری شهید مدافع حرم لشکر فاطمیون اعزامی از این استان است.
وی بیان کرد: پس از برگزاری مراسم تشییع پیکر این شهدای بزرگوار در شیراز، پیکر مطهر شهید آصف امیری از شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون بعد ازظهر جمعه در گلزار مطهر شهدای دارالرحمه این شهر به خاک سپرده شد و پیکر مطهر دو شهید گمنام نیز امروز شنبه هشتم تیر ماه در بوستان شهروند تشییع و خاکسپاری شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس تصریح کرد: امروز همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، پیکر مطهر شهیدان مرتضی فیروزی فرد، کرامت اله کاتبی و سید محمود موسوی نژاد در شهرستان جهرم، شهیدان غلامحسین دادنام و کریم مبرز در شهرستان لامرد، شهید محمدجعفر حاجی ستار در شهرستان استهبان و یکی از شهدای گمنام دفاع مقدس نیز در شهرستان فسا تشییع و تدفین می شوند.
گفتنی است شهیدان مرتضی فیروزی فرد و کرامت اله کاتبی به ترتیب ۲۲ فروردین و ۱۰ اردیبهشت سال ۱۳۶۱ در عملیات های والفجر یک و بیت المقدس در منطقه فکه، شهید محمدجعفر حاجی ستار ۲۶ فروردین سال ۱۳۶۵ در منطقه زبیدات ، شهیدان غلامحسین دادنام و کریم مبرز چهارم خرداد سال ۱۳۶۷ در منطقه شلمچه و شهید آصف امیری سال ۱۳۹۶ در دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام در سوریه به شهادت رسیدند.
کد مطلب: 294582
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور