داخلی صفحه آذربایجان غربی گزارش تصويری
 
​برگزاری همایش آموزشی فرهنگی مزدوجین جوان شاهد و ایثارگر در ارومیه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۶
همایش آموزشی فرهنگی مزدوجین جوان شاهد و ایثارگر با حضور مشاور امور بانوان رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران مرکز و در سالن بنیاد شهید و امور ایثارگران ارومیه برگزار شد.
 
به گزارش ایثار آذربایجان غربی ؛ همایش آموزشی فرهنگی مزدوجین جوان شاهد و ایثارگر با حضور نرگس جلیلی مشاور امور بانوان رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران کشور، مهدی فعال مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان،علیلو مدیر کل امور بانوان استانداری، مهناز حاجی محمدی رئیس امور بانوان  اداره کل ، زیبا والی معاون بهداشت و درمان اداره کل ، علی جعفری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ارومیه ، دیگر مسئولین و زوجین جوان شاهد و ایثارگر به همت مرکز مشاوره و مددکاری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در سالن جلسات اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران  ارومیه برگزار شد.
 
  مدیر کل  بنياد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی در این همایش گفت  : هدف از برگزاري اين كارگاه آموزشي ، ارائه ي آموزش ها و راهنمايي هاي لازم به مزدوجين جوان شاهد و ايثارگر است.

مهدی فعال افزود : ازدواج یکی از مهمترین وقایع زندگی یک شخص است توصیه من برای شروع زندگی بهتر این است که کتاب مقدس قرآن را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

وی با اشاره به  دیدگاه امام خمینی در مورد خانواده افزود : خانواده اولین و مهمترین جایگاه تربیتی بشر و محل بروز و ظهور عواطف انسانی و رکن عمده جامعه است.

فعال همچنین در این همایش با اشاره به پیام شهدا در راستای حفظ انقلاب و ایجاد امنیت  جامعه مورد تأكید قرار داد و گفت: ما باید از خودگذشتگی، ایثار و فداكاری شهدا را سرلوحه كار خود قرار دهیم.

وی یادآور شد: خانواده شهدا دین خود را به نظام و انقلاب ادا كردند و امروز وظیفه مسئولان است كه نسبت به تكریم خانواده شهدا و یادگاران آنان احساس مسئولیت بیشتری كنند.
 
در ادامه این مراسم نرگس جلیلی مشاور امور بانوان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر ستاد عفاف و حجاب بنیاد ضمن ابلاغ سلام و درود حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در مورد هر چه بهتر زندگی مشترک سخنانی ایراد نمود.

علیلو مدیر کل امور بانوان استانداری، نیز در این همایش به ایثار و خودگذشتگی شهدا معظم و خانواده این عزیزان سخنرانی کرد.

در پایان هداياي یادبودی به شرکت کنندگان تقدیم شد.

گفتنی است در ابتدای این همایش نرگس جلیلی مشاور امور بانوان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران مرکز با حضور در اداره کل بنیاد شهید با مهدی فعال مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران دیدار و گفتگو کردند .

نرگس جلیلی مشاور امور بانوان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران مرکز در این دیدار گفت: مددکاری با رفتارها، کنش‌ها و ارتباط موفق با خانواده‌ها و همچنین زمینه‌سازی جهت ارتباط بهتر با خانواده‌ها می‌تواند هم نقش آگاهی بخشی و هم تسکین دهندگی را ایفاد کند.

وی در بخش دیگر با اشاره به اینکه هریک از همکاران باید داری روحیه مددکاری باشند اظهار داشت: تمامی حوزه‌ها به مددکاری و نظرات کارشناسی مددکاران نیاز دارند مددکاری باید محور همه فعالیت‌ها در بنیاد باشد و مددکاران در پذیرش این محوریت نقش مهمی دارند.

مهدی فعال مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گفت: خدمت به ایثارگران بازتاب اجتماعی، ارزشی و فرهنگی دارد، مددکار می‌تواند با نقش مهمی که ایفا می‌کند در همان اداره محور فعالیت‌ها باشد آن‌هم از طریق ظرفیت‌سازی کیفی و افزایش ثبت خدمات تا انشاء الله با تعیین هدف و برنامه‌ریزی به رشد مطلوب دست پیدا کنیم.
 
 در این دیدار از سرکار خانم مهناز حاجی محمدی رئیس اداره مددکاری و مشاوره امور زنان استان آذربایجان غربی تقدیر و قدردانی بعمل آمد.

در ادامه این مراسم نرگس جلیلی مشاور امور بانوان رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران کشور بهمراه مهناز حاجی محمدی رئیس امور بانوان  اداره کل و زیبا والی معاون بهداشت و درمان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران به دیدار مادر شهید رحیم فعال رفتند.

در این دیدار  نرگس جلیلی مشاور امور بانوان  ضمن ابلاغ سلام و درود حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، به خانواده شهید از آنها تجلیل کرد.
وی افزود : دیدار با خانواده شهدا یک وظیفه است.

جلیلی با بیان اینکه ایثار و از خود گذشتگی شهدا از مهمترین عوامل حفظ انقلاب است، عنوان داشت: ما مردم ایران اسلامی باید قدر دان خون شهدا و فداکاری ایثارگران باشیم امید است بتوانیم شهدا را سرلوحه کار خود قرار داده و راهشان را ادامه دهیم.

گفتنی است (شهید رحیم فعال مسکین) فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین بود.نهم خرداد 1383، در ارتفاعات الموت قزوین بر اثر انفجار بالگرد و سوختگی شدید به شهادت رسید.پیکر او را در باغ رضوان زادگاهش به خاک سپردند.
 

 
کد مطلب: 297564