داخلی صفحه آذربایجان غربی گزارش تصويری
 
​جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به مناسبت 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.
 
به گزارش ایثار آذربایجان غربی ؛ مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی در این جلسه ضمن گرامیداشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن بر تکریم آزادگان در این روز تاکید کرد و گفت : در آستانه 26 مرداد سالروز ورود به میهن اسلامی بنیاد شهید برنامه هایی پیش بینی کرده که امیدواریم با مشارکت دستگاه ها و اجرای خوب این برنامه ها علاوه بر تکریم آزادگان ترویج فرهنگ ایثارگری در جامعه باشیم.
 
مهدی فعال با بیان اینکه آزادگان نماد مقاومت، ایثار و ایستادگی ملت ایران هستند اظهار کرد: دشواری، صبر و استقامت عزیزان آزاده در طول دوران طاقت فرسای اسارت باعث خلق حماسه های جاودان و ماندگار گردید و این استان مفتخر به داشتن بیش از 2 هزار آزاده سرافراز می باشد.
 
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزاده، خاطر نشان کرد: عظمت کار آزادگان عزیز ما از آن جهت دارای اهمیت است که ایشان با دست خالی در راه عقیده خود نبردی نابرابر با دشمن بعثی که به هیچ قاعده انسانی و اسلامی پایبند نبود، وارد شدند.
 
معصوم نیکخو معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز در این جلسه گفت:  مقابله با تهاجم فرهنگی و حفظ نسل جوان در برابر توطئه های دشمن و همچنین توسعه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همان ادامه راه پر افتخار شهدا است و در ادامه نیز گزارشی از فعالیتهای فرهنگی اداره کل را تشریح کرد.
 
در ادامه این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از تشکیل کمیته تخصصی بررسی نواقصات یادمان شهید باکری در ارومیه خبر داد و گفت: گزارش این کمیته جهت تصمیم گیری و کمک به تکمیل طرح یادمان شهید باکری در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح خواهد شد.
 
مصطفوی تصریح کرد: امروز نیز وظیفه ماست که با جدیت به مسائل و مشکلات خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان رسیدگی کنیم.
 
تولید بر نامه هایی با مصادیق ایثار اجتماعی توسط صدا و سیما ی مرکز استان وشهرستان مهاباد، برگزاری همایش بزرگ آزادگان در مرکز استان و 17 شهرستان تابعه، پیوند موضوع دهه ولایت با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در تبلیغات و رسانه ها، هماهنگی برای دیدار مسئولین با خانواده معظم شهدای سادات و آزادگان شهید و متوفی در قالب طرح سپاس، تشویق و حمایت از برگزاری مراسم جشن عید غدیر و بزرگداشت آزادگان سرافراز در حسینیه ها مساجد و مراکز فرهنگی ، انتشار و تبلیغ فرازهایی از وصایای شهدا و یا دلنوشته آزادگان با موضوع واقعه غدیر و حضرت علی علیه السلام در قالب های تبلیغی مختلف، سخنرانی پیش از خطبه‎های نماز جمعه توسط  آزادگان سرافراز، برگزاری یادواره شهدای غریب و تجلیل از سادات آزاده ،آذین‌بندی اماکن و تبلیغات محیطی گرافیکی و مجازی با موضوعات فوق ،اجرای مسابقات فرهنگی ورزشی و اردوهای زیارتی و سیاحتی ایثارگران،تشکیل میز گرد با حضور آزادگان در سیمای مرکز استان و اجرای برنامه های ویژه (بيان خاطره، مصاحبه و مستندهای ورود آزادگان...) ، نامگذاری اماکن و پروژه‏ها با موضوع آزادگان و شهدای آزاده از برنامه های مصوب این جلسه برای بزرگداشت روز آزادگان در استان بود.
 
در این نشست سایر اعضاء نیز ضمن سخنانی بر تعامل و همکاری برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کردند.
کد مطلب: 299933