داخلی صفحه آذربایجان غربی گزارش تصويری
 
همایش آموزشی و انتخاباتی تشکل انجمن همسران شاهد آذربایجان غربی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
همایش آموزشی و انتخاباتی تشکل انجمن همسران شاهد امروز9 مهر ماه به همت اداره مددکاری و مشاوره امور زنان اداره کل در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی برگزار شد.
 
 به گزارش ایثار آذربایجان غربی ؛ مدیرکل بنیاد شهید استان آذربایجان غربی در همایش آموزشی انتخاباتی تشکل انجمن همسران شاهد گفت : هدف از برگزاری این همایش، سازماندهی فعالیت های انجمن همسران معظم شهدا و تبیین اهداف و سیاست های مربوط به آن است.

مهدی فعال بیان کرد: همسران شهدا نیز بانوان گرانقدری هستند که با وجود مسائل و مشکلات فراوان در زندگی با استعانت از حضرت زینب (س) صبر و استقامت پیشه کرده و فرزندانی شایسته، پرورش و تحویل جامعه داده اند که اکنون ادامه دهندگان راه شهدا هستند .

وی اعلام کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران ثمره خون پاک هزاران شهید است که مادران و همسران در این راه با تحمل سختی‌های فراوان عزیزترین اعضای خانواده خود را فدا کردند.

وی افزود: زنان در تربیت و پرورش فرزندانی با فرهنگ ایثار و شهادت با تاسی از سیره امام حسین(ع)، نقش بی‌بدیلی در دفاع مقدس ایفا کردند.

فعال در این همایش اظهارداشت: شهدا و خانواده شهدا سرمایه این کشورند و همه ما باید به خانواده شهدا احترام بگذاریم.
وی بیان داشت:این نظام و انقلاب ثمره خون پاک فرزندان شماست و انتظار داریم در همه صحنه ها از ما جلوتر باشید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی در پایان یادآور شد: مادران و همسران شهدا در طول ۸ سال دفاع مقدس حماسه های جاویدی ساختند که قلم توانایی نوشتن را ندارد و تاریخ همیشه از آن یاد خواهد کرد، آنان با صبر و استقامت خود دشواری ها را تحمل کردند و هم اکنون نیز در تمام عرصه های مختلف کشور حضوری پررنگ دارند.
 
در ادامه این همایش پروین موسوی رییس هیئت مدیره انجمن همسران شاهد استان فارس در این همایش با اشاره به راه اندازی انجمن همسران شهدای استان آذربایجان غربی، گفت: هدف از راه اندازی این انجمن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایجاد فضایی شاد همراه با نشاط معنوی ویژه این عزیزان است.

همسر «شهید رحیم فعال مسکین» ادامه داد: برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی، کارگاههای آموزشی با موضوع بهداشت جسمی و روانی با عنوان تاب آوری و خود مراقبتی و برنامه های اردویی از جمله برنامه های  انجمن همسران می باشد که در استان فارس این برنامه ها در طی دو سال اخیر به صورت پر رنگ اجرا شده است و امید است با توکل به خدا و همت همسران شاهد در این استان ناظر پیشرفت شما عزیزان در این عرصه باشد.

پایان بخش این همایش افراد ذیل به عنوان اعضا انجمن جهت فعالیت انتخاب شدند:
سرکار خانم دکتر رضایی به عنوان رئیس هیئت مدیره
سرکار خانم میری به عنوان مدیر عامل
سرکار خانم کاپیتان به عنوان بازرس
سرکار خانم افشاری به عنوان بازرس
سرکار خانم همتی عضو کار گروه
سرکار خانم حاجی محمدی رئیس اداره مددکاری و مشاوره امور زنان استان آذربایجان غربی به عنوان عضو کارگروه
کد مطلب: 309543