داخلی صفحه گلستان مطالب داخلی
 
دسترس آسان به آمار ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگر ان استان گلستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰
روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان جهت دسترسی آسان‌تر به آمار شهدا، جانبازان و آزادگان و پل‌های ارتباطی این سازمان را در سایت ایثار بارگذاری نموده است.
دسترس آسان به آمار ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگر ان استان گلستان
 
به گزارش ایثار واحد گلستان: استان گلستان نام جدیدی برای یک سرزمین تاریخی هست که در طول تاریخ و تا سده هفتم هجری به نام ایالت گرگان و ازآن‌پس تا آغاز سده دهم به نام استرآباد و در نوشته‌های دوران اولیه اسلامی به نام (جرجان) و از اسفند ۱۳۱۶ گرگان نامیده شده است. و شهرستان گرگان به‌عنوان مرکز آن برگزیده شد. بیشتر شهرهای کنونی استان از قدمت چندانی برخوردار نیستند و از بزرگ شدن روستاها به وجود آمده‌اند و به عبارتی روستا شهر به شمار می‌آیند. بااین‌همه، شهرهای گرگان و گنبدکاووس ریشه در تاریخی دارند. روستاهای استان گلستان به‌صورت متمرکز و نزدیک به هم هستند. این روستاها در راستای جاده‌ها و رودها به‌صورت طولی و در بخش‌های کوهستانی به‌صورت پلکانی هستند.
جمعیت استان گلستان بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ بالغ‌بر ۱٬۷۷۷٬۰۱۴ نفر است که از این تعداد ۵۱/۰ درصد شهرنشین و ۴۹/۰ درصد روستانشین می‌باشند. اقوام متعددی در این استان زندگی می‌کنند که شامل ترکمن‌ها، مازندرانی‌ها، بلوچ‌ها، ترک‌ها (آذربایجانی و قزلباش)، سیستانی‌ها، کردها و قزاق‌ها می‌شوند.
در ادامه آمار جامعه ایثارگری استان درج گردیده است.

آمار ایثارگران ماهانه به‌روزرسانی می‌شود
آخرین به‌روزرسانی ده تیرماه 1399 صورت گرفت

انتهای پیام/


کد مطلب: 341453