داخلی صفحه قزوین پيام ها
 
پیام مدیرکل بنیاد استان قزوین به مناسبت عید غدیر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۸
نادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین طی پیامی فرارسیدن عید سعید غدیر خم را گرامی داشت.
پیام مدیرکل بنیاد استان قزوین به مناسبت عید غدیر
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، در این پیام آمده است:
بسمه تعالی
رسول اکرم(ص): «روز غدیر خم، برترین عیدهای امت من است»
واقعه غدیر از جلوه‌های درخشانی است که بر تارک تاریخ می‌درخشد. این روز تجلی اسلام ناب است، چرا که اثبات غدیر، اثبات اسلام است و ختم نبوت بی‌لحاظ ولایت، در پس پرده ابهام خواهد بود.
این واقعه حادثه‌ای تاریخی نیست که در کنار دیگر وقایع بدان نگریسته شود. غدیر تنها نام یک سرزمین نیست؛ یک تفکر است. غدیر، نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوت خبر می‌دهد و رسالت همه پیامبران در آنجا مفهوم می‌یابد.
دیار غدیر، دیار شیفتگان ولایت است که در آخرین حج رسول اکرم صلی الله علیه وآله [حجة الوداع] بارش وحی را بر تن خسته و تشنه کویر دیده و از جام ولای وصی نبی اکرم(ص)، کام خویش را سیراب نمودند. آن روز تمام هویت اسلام و مکتب برای همیشه تاریخ معرفی و اعلام گشت و مفهوم ولایت اسلامی، به وسیله پیامبر اکرم(ص) یک مصداق روشن و عینی پیدا کرد.
در این روز بزرگ كه یادآور ولایت امیرالمؤمنین امام علی(ع) به امر پروردگار و به دست مبارك رسول‏ اكرم(ص) است، باید فطرت الهى ‏را در دل‏ها زنده كرد و پرده‏هاى ظلمت و جهالت و تارهاى نادانى و غفلت ‏را از دیدگان غافلان برداشت تا بر طریقه حق پایدار گردند و به صراط مستقیم الهى روى‏ آورند تا دینشان كامل گردد.
نصیری
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین
کد مطلب: 100226
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...