داخلی صفحه خوزستان پيام ها
 
پیام مدیر کل بنیادشهید و امور ایثارگران خوزستان بمناسبت اربعین شهادت حضرت امام حسین(ع)
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵
مدیر کل بنیادشهید و امور ایثارگران خوزستان بمناسبت اربعین شهادت حضرت امام حسین(ع) پیامی صادر کرد.
پیام مدیر کل بنیادشهید و امور ایثارگران خوزستان بمناسبت اربعین شهادت حضرت امام حسین(ع)
 
متن پیام مدیر کل بنیادشهید و امور ایثارگران خوزستان بمناسبت اربعین شهادت حضرت امام حسین(ع) و یاران فداکار آنحضرت بشرح زیر است.
باسمه تعالی
اربعین حسینی(ع)، حامل پیام های انسانی و الهی واسلامی، الهام بخش وحدت اسلامی ، حامی جبهه مقاومت و سدی در برابر تکفیر وخشونت و جلوه ای از نظم و انضباط انقلابی ودر یک سخن تجربه ای نو و گفتمانی از تمدن نوین اسلامی است.
اربعین حسینی(ع)، فریاد فرو خفته مظلومان عالم است ، و صدای رسای مستضعفان جهان.
اربعین حسینی(ع)، رستاخیز بزرگ ستم دیدگان تاریخ و بانک بلند دلدادگان کربلا، آه سوزان دلسوختگان عاشورای حسین(ع).
اربعین، نجوای عارفان وعاشقان قرب الهی است و زمزمه دلنواز پیروان اسلام ناب محمدی .
اینک، که سیل انسان های شیدا از چهار سوی عالم، به عشق زیارت یار جاری و به سوى اقیانوس بی کران نجف تا کربلا روانه است، زیبا ترین جلوه های خلوص و صفا و مهر و وفا و حماسه وعرفان در آن عرفات بی کران رخ می نماید و جهانیان در برابر اینهمه شکوه و حضور انگشت حیرت به دندان می گزند.
درود خدا بر همه آنان که خاطره کاروان کربلا وامام سجاد(ع) وزینب کبرا(س) را یادآوری نمودند، و سلام بر آنان که خط سرخ مقاومت و مبارزه با دشمنان آزادی و اسلام ناب را با خون خود در جبهه ها و با حضور آگاهانه خود در اربعین پاس میدارند.
اینک، در این غروبی غم افزا که از راه میرسد، جهان راستی و درستی ندای مظلومانه وشجاعانه زینب(س) را در اربعین می شنود که «والله لا تمیت وحینا و لاتمحو ذکرناً» ...
اربعین، مکتب سرافراز زیارت و حاوی پیام های انسانی و الهی واسلامی و الهام بخش وحدت اسلامی و نافی ظلم وستم و حامی جبهه مقاومت و سدی در برابر تکفیر وخشونت و جلوه ای از نظم و انضباط انقلابی ودر یک سخن تجربه ای نو و گفتمانی از تمدن نوین اسلامی است.
آنچه در این اربعین سراسر درس و عبرت برتر از هر پیام دیگر جلوه گری می کند، توجه به پیام های اربعین و توصیه های رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی است و درخشش بین الملل اسلامی و برادری الهی و ایمانی و اسلامی و احیای مکتب توحیدی زیارت و معرفت و بر انگیختن روح مقاومت و خود باوری در امت و جهانی سازی مدرسه عاشورا و بلند آوازه تر نمودن نام دلربا و دلنواز سالار شهیدان و پیام آن حضرت ویاران سر افراز او برگ های دیگر این حماسه بزرگ است، که امید و انتظار میرود به همت همه پاسداران و مدافعان حریم مقدس اسلام، بیش از پیش محقق و هویدا گردد.
با استعانت از ذات مقدس الهی و امید به عزت اسلام ، سربلندی و شکوه مسلمانان، سرکوبی دشمنان و پیروزی رزمندگان وغلبه بر مستکبران در سرتاسر عالم.
 
عبدالرضا فرجیان، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان
 
کد مطلب: 186588