داخلی صفحه گیلان خبر
 
شهید میرزایی پور
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰
شهید میرزایی پور درسها و نکات اخلاقی را که از دریای پرگوهر دین رسول خدا آموخته بودند با کردار پسندیده خویش در جامعه متجلی می ساختند و در اثبات حقانیت دین خدا می کوشیدند.
شهید میرزایی پور سال 1337 در شهرستان لوشان به دنیا آمد. سیمایش ترسیمی از معنویت، زهد و خلوص بود، ابتکار و خلاقیت قابل تحسینی داشت، صرفه جویی و قناعت کار بودن را معیار عاقبت اندیشی می دانست، به انجام فریضه صله رحم توجه زیادی داشت و حرمت نهادن به والدین را به نحو احسن در خانواده رعایت می کرد، از دروغگویی و غیبت اجتناب می کرد و اگر دچار لغزش می شد بلافاصله از خدا طلب استغفار می کرد. به فتاوای امام بسیار مقید و در عمل به آنها کوشا بود و در حد امکان مستحبات را به جای می آورد و روزه های مستحبی را فراموش نمی کرد.
شهید نورالله ظلم ستیز بود و محرومان را حمایت می کرد و در به ثمر رسیدن انقلاب نقش موثری داشت، به همین منظور با دیگر دوستان انجمن اسلامی محل را تشکیل دادند و شروع به تبلیغ علوم اسلامی و کلاسهای ایدئولوژیک کردند تا در راه شناخت انقلاب اسلامی و روشن کردن افکار جوانان نقش فعالی داشته باشند.
شهید میرزایی پور درسها و نکات اخلاقی را که از دریای پرگوهر دین رسول خدا آموخته بودند با کردار پسندیده خویش در جامعه متجلی می ساختند و در اثبات حقانیت دین خدا می کوشیدند.
وصیت نامه شهید به نقل از برادر شهید؛
برادران و خواهران، عاجزانه و با التماس از شما می خواهم اسلام و انقلاب و امام را فراموش نکنید، صدام و همه شیاطین رفتنی هستند، آنچه خیلی مهم است شیطان درونی انسان و کششهای نفسانی است. اگر در این راه جهاد اکبر پیروز شویم لیاقت آن را خواهیم داشت که از منتظرین واقعی حضرت مهدی (عج)باشیم.
سرانجام این شهید بزرگوار در 12 اسفندماه 1359 در سوسنگرد به شهادت رسید.
روحش شاد و یادش گرامی باد.
کد مطلب: 100897
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور