داخلی صفحه گیلان خبر
 
شهید محمدباقر نجفی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۰
شهید محمدباقر نجفی
 
شهید محمدباقر نجفی در دوران انقلاب اسلامی فعالیتهای چشمگیری در به ثمر رساندن انقلاب داشت و از سربازان بی ادعای امام بود، در مسیر انقلاب تلاشها و مرارتهای بسیاری را متحمل شد و در پایگاه شهید مطهری صومعه سرا نیز به اتفاق دیگر برادران، تبلیغات گسترده اسلامی و انقلابی را پایه ریزی کرد.
به گزارش ایثار گیلان، شهید محمدباقر نجفی در سال 1338 در شهرستان صومعه سرا به دنیا آمد. شهید نجفی فردی بسیار دقیق و فرهیخته و گشاده رو بود و با صلابت و توانایی در مقابله با مشکلات می ایستاد، اراده پولادین و پرخروش محمدباقر باعث شد تا در دوران جوانی هیچ فرصتی را برای یافتن چراغ هدایت هدر ندهد بلکه با جهد در این زمینه قدم بردارد، پیوسته می کوشید که فضای فاسد و بی بند و باری های ایجاد شده در دوران طاغوت نتواند لطمه ای به مقدسات دینی او بزند.
شهید عطوفت، همدلی، خدمت به مردم و حمایت از ضعفا را همیشه مدنظر داشت و با توجه به آنکه دارای زمین کشاورزی نبود اما برای کمک به مزارع مردم می رفت و از کمک و یاری نسبت به آنها دریغ نمی کرد.
شهید نجفی آشنایی با اصول و مکارم اخلاقی را با شرکت در جلسات دینی با جدیت فراوان پیگیری می کرد تا بتواند مراتب تکامل معبود شناسی را به بهترین نحو طی کند، در دوران انقلاب اسلامی نیز فعالیتهای چشمگیری در به ثمر رساندن انقلاب داشت و از سربازان بی ادعای امام بود، در مسیر انقلاب تلاشها و مرارتهای بسیاری را متحمل شد و در پایگاه شهید مطهری صومعه سرا نیز به اتفاق دیگر برادران تبلیغات گسترده اسلامی و انقلابی را پایه ریزی کرد.
وصیت نامه شهید به نقل از پسرعموی شهید؛
برادرانم نگذارید اسلحه برادر شهیدتان بر روی زمین بیفتد، آن را بردارید و راه برادرتان را ادامه دهید، ما با امام خمینی میثاق بسته ایم و به او وفا داریم زیرا که او به اسلام و قرآن وفادار است و اگر چندین بار مرا بکشند و زنده ام کنند دست از او نخواهم کشید.
سرانجام این شهید بزرگوار در هشتم اردیبهشت ماه 1361 در آب تیمور اهواز به شهادت رسید.
روحش شاد و یادش گرامی باد.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 101257
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور