کنگره شهدای دانشجو برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۱
خراسان شمالي - مورخ شنبه 1393/09/29 شماره انتشار 18862 نويسنده: جوان دلويي
کنگره شهدای دانشجو برگزار شد
 

 بوي اسپند، عطر سيب، تابلوهايي از عکس شهدا، ماکت سنگرها و سربندهايي که نام زيباي ائمه اطهار(ع) بر آن ها نقش بسته بود، دمي تو را به سال هاي دور، نه همين نزديکي ها مي برد؛ سال هايي که مردان سرزمين مان مردانه در مقابل نامردي ها ايستادند. دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد با برگزاري کنگره شهداي دانشجوي استان، روز فراموش نشدني را ثبت کرد. پنج شنبه مهماني برپا بود و گويا اين بار 98 شهيد دانشجوي استان ميزبان مان بودند و چقدر جاي تک تک شان بين مان خالي بود. البته نبود مادران و پدران بسياري از شهدا در اين مراسم هم بدجوري دل مان را به درد آورد.
دانشجويان سنگ تمام گذاشتند
بچه هاي دانشجو سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند که نه به حرف، بلکه در عمل، خادم شهدا هستند؛ از خوشامدگويي جلوي در دانشگاه گرفته تا واکس زدن کفش هاي مدعوين کنگره شهداي دانشجو. تالار فرهيختگان دانشگاه آزاد اسلامي بجنورد ميزبان قدوم شيرزنان و مرداني بود که گل هاي سرسبد زندگي شان را براي اين که سرزمين مان بماند، فدا کردند. اما در اين ميان برخي از بي برنامگي ها باعث شده بود تا بسياري از مادران و پدران شهداي دانشجو از چنين برنامه اي بي خبر باشند و حتي به اين مراسم دعوت نشوند. راوي در حال روايت قصه بزرگ مردان جبهه هاي ايثار و شهادت بود اما چه حيف که نامي از شهداي استانم نياورد هر چند با روايت اين قصه ها دل پدران و مادران شهدا براي فرزندان شهيدشان پر کشيد.
سياست زده نشويم
امام جمعه بجنورد در اين مراسم به سالروز شهادت دکتر مفتح و وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و عنوان کرد: بنيان گذار وحدت حوزه و دانشگاه، پيامبر(ص) بود و اگر مي خواهيم تمدن اسلامي را تحقق بخشيم بايد دست برادري به هم بدهيم و سياست زده نشويم.حجت الاسلام «يعقوبي» با تاکيد بر اين که ما حوزويان با دانشگاهيان عهد مي بنديم که در راه تحقق مطالبات رهبري با هم باشيم، اظهار داشت: شعارمان همه با هم، نه همه با من است.
از جنگ اقتصادي عبور مي کنيم
مشاور عالي نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي هم در اين کنگره با بيان اين که شهداي ما نياز به تجليل از مقامشان ندارند و اين ما هستيم که نياز داريم از شهدا سخن بگوييم، گفت: اين گونه کنگره ها براي شناخت راه درست و با صلابت و شجاعت شهيدان و شور و شعور شهيدان برگزار مي‌شوند. سردار«يدا... جواني» افزود: اکنون در اين شهر براي 98 شهيد دانشجو و5 شهيد گمنام تدفين شده در دانشگاه هاي استان کنگره بر پا مي کنيم که بگوييم راه آن ها را دنبال مي کنيم و آن هايي که جنگ را به ما تحميل کردند امروز همچنان جنگ را عليه ما ادامه مي دهند و راه شهيدان، راه مبارزه و هدف تداوم مقاومت و ايثارگري هاست.او تاکيد کرد: فردي که ديروز گفت برادر شهيدم راهت ادامه دارد بداند امروز اين راه، مقابله با جنگ نرم است.وي عنوان کرد: مي توانيم حتي با فشارهاي بيشتر اقتصادي از جنگ اقتصادي عبور کنيم و عبور از اين جنگ، سخت تر از آزادسازي خرمشهر نيست.به گزارش خبرنگار ما، در پايان اين مراسم 4 کتاب درباره زندگي نامه شهداي دانشجو و تمبر اولين کنگره شهداي دانشجوي استان رونمايي شد و همچنين يادمان شهداي گمنام دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد به بهره برداري رسيد.

کد مطلب: 103349