‌کنگره 27 شهید هنرمند خراسان شمالی برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۲
خبرگزاری فارس خراسان شمالی
‌کنگره 27 شهید هنرمند خراسان شمالی برگزار شد
 

 به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، علیرضا حبیبیان استاد حوزه و دانشگاه امروز در کنگره 27 شهید هنرمند خراسان شمالی در سالن گلشن با گرامیداشت یاد شهدای هنرمند بیان داشت: شهدای گرانقدر با لبیک به ندای امام راحل ضمن حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل تا آخرین لحظه عمر خود در دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی مجاهدت و ایستادگی کردند.

وی بیان داشت: به همین خاطر ما به عنوان باید همواره پاسدار ولایت و خون شهدا باشیم و از آرمان‌های نظام اسلامی محافظت و صیانت کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه همچنین از خانواده‌های معظم شهیدان و ایثارگران به عنوان پیشگامان در مسیر پیروی از ولایت فقیه و پیشرفت‌های کشور یاد کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی هم مهم‌ترین هدف برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های شهدا را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست.

حسین ثابت قدم وحید گفت: بی‌گمان ما اکنون میراث‌دار شهدا و آثار آنان بوده و متعهد هستیم که از این آثار بی‌بدیل و تک نسخه به شایستگی حفاظت کنیم.

 به گفته وی بالاترین هنر شهیدان هنرمند این بود که اثر هنری به نام شهید خلق کرده و امروز 27 شهید والامقام خراسان شمالی در واقع 27 اثر هنری ماندگار و جاودان هستند.

رئیس ستاد یادواره 27 شهید هنرمند خراسان شمالی بیان داشت: شهدا درس‌های زیادی به ما دادند و باید همواره راهرو آنان باشیم.

مشاور فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی هم در این مراسم تبیین آرمان و عقاید شهدا برای نسل‌های جوان را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این یادواره‌ها اعلام کرد.

محمد رضا شجاع خاطر نشان کرد: به همین منظور سالانه 200 یادواره شهدا در این استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تجلیل از شهید تجلیل از خداست اضافه کرد: در یادواره‌های شهدا آرمان و عقاید شهدا تبیین می‌شود.

به گزارش فارس، در نخستین یادواره 27 شهید هنرمند استان خراسان شمالی چهار کتاب هم رونمایی شد.

انتهای پیام/63002/ش30/ژ1001

کد مطلب: 104412