داخلی صفحه لرستان خبر
 
زندگینامه سردار رشید اسلام شهید حاج محمد آزاد بخت
تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
زندگینامه سردار رشید اسلام شهید حاج محمد آزاد بخت فرمانده حفاظت اطلاعات تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل ((ع)سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
زندگینامه سردار رشید اسلام شهید حاج محمد آزاد بخت
 
زندگینامه سردار رشید اسلام شهید حاج محمد آزاد بخت
سال ۱۳۴۴ ه ش درخانواده ای با ایمان در شهرستان کوهدشت به دنیا آمد. از کودکی علاقمند به قرآن واهل بیت رسول الله(ص)بود .محمد قبل از فرا رسیدن دوران بلوغ ,به فرائض عبادی ومذهبی خود کاملاً عمل می نمود.
او در دوران مبارزات انقلاب اسلامی در سنی نبود که بتواند کارهای بزرگ انجام دهد اما با کارهای کوچکی که انجام می داد کمک خوبی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در کوهدشت بود.
محمد علاقه ی زیادی به تحصیل داشت ,اوتحصیلاتش را تا سال چهارم متوسطه در رشته اقتصاد ادامه داد .خیلی وقت بود تصمیم گرفته بود به جبهه برود اما موفق نمی شد تا اینکه پس از گرفتن مدرک دیپلم برای دفاع از اسلام ناب محمدی و ایران اسلامی سنگر علم را رها کرد و به سنگر جهاد شتافت .
او پس از حضور در جبهه به عضویت رسمی سپاه در آمد. هنوز چیزی از حضور محمد در جبهه ها نمی گذشت که او را پس از طی کردن سمتهای فرماندهی در سطوح پایین به دلیل قابلیت وتوانایی به عنوان فرمانده حفاظت اطلاعات تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل(ع) منصوب کردند.
محمد آزاد بخت در سال ۱۳۶۲به جبهه رفت اما پس از آن هیچگاه از جبهه جدا نشد تا اینکه در یکم بهمن ۱۳۶۵ در عملیات کربلای پنج ودر منطقه شلمچه به شهادت رسید.
کد مطلب: 106325
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...