داخلی صفحه همدان خبر
 
نگاهی به زندگی وزیری میرزائی شهید دوران جهاد و مبارزه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۴
شهید بزرگوار وزیری میرزائی از شهدای دوران جهاد و مبارزه بود که در دی ماه 59 بسوی خداوند پرواز کرد.
نگاهی به زندگی وزیری میرزائی شهید دوران جهاد و مبارزه
 

سال 1336 بود سراسر کشور در آتش استبداد و خودکامگی‌های شاهنشاهی می‌سوخت، اما حجت‌های روشن خدا چون شهید محمد وزیری میرزایی در گوشه و کنار این خاک سر بر می‌آوردند تا بنیان مرصوصی شوند در راه حقیقت و آزادگی. او در شهر بهار متولد گردید و در خانواده‌ای متدین و سخت کوش دوران کودکی‌اش با رنج و مشقت سپری شد.

 بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه وارد دانشگاه افسری شده و جهت استخدام در ارتش دوران مقدماتی و تکمیلی آموزش نظامی را با موفقیت پشت سر گذاشت. شهید محمد وزیری میرزایی اگر چه در سازمان ارتش از محدودیت‌های عمده‌ای برخوردار بود، اما هرگز با این موانع متوقف نشده و فعالیت‌های مؤثری در جهت براندازی طاغوت از خود به انجام رساند.

 پیروزی انقلاب اسلامی فصل نوینی در حیات پر برکت اوگشود و دل دریایی‌اش را در راه خدمت به اسلام مشتاق تر نمود. با ظهور جریانات ضد انقلابی در کردستان، عازم آن منطقه خط خیز شده و شجاعانه در برابر گروهک‌ها قد علم کرد. او مدتی در جهاد با ضد انقلابیون بود تا آنکه گامهای تجاوزگران بعثی مرزهای مقدس کشور را به اشغال درآورد.

 شهید محمد وزیری میرزایی که مراتب ترقی را پله‌پله طی و بر اساس لیاقت و شایستگی به امیری ارتش رسیده بود، همراه یگان خود عازم منطقه جنوبی کشور شده و خانه در آتش گزید. او مدتی با متجاوزان جنگید تا آنکه روح تعالی‌جو و بی‌قرارش قالب جسم را گسسته و در روز پانزدهم دیماه 59 از کرخه نور پرواز کرد. من قسم یاد كردم در راه خدا و به خاطر ملت بمیرم ولی اگر هم در این جنگ نمردم بالاخره در میان همین لباس و در جنگ دیگر خواهم مرد پس اگر برایم اتفاقی افتاد هیچ نگران نباش فقط پدر و مادرم را به تو و تو را به خدای بزرگ می‌سپارم و در پایان می‌خواهم بگویی كه همه مرا حلال كنند.

کد مطلب: 106582
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...