همراه باشهدای انقلاب خراسان جنوبی/1
نگهبانی از نیروگاهی که از دست ساواک خارج شده بود شهادت شهید لاخی را رقم زد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۱۵
هنگامی که نیروگاه برق از دست ایادی رژیم خارج شده بود، در تاریخ 57/11/28 شهید لاخی جهت نگهبانی به آنجا رفت و در همانجا و همان تاریخ به شهادت رسید.
نگهبانی از نیروگاهی که از دست ساواک خارج شده بود شهادت شهید لاخی را رقم زد
 
شهید غلام علی لاخی در آذرماه 1336 در خانواده ای مذهبی در شهرقاین دیده به جهان گشود. بعد از گذراندن کودکی به کشاورزی و دامداری پرداخت، در دوران انقلاب در پخش و نشر اعلامیه ها و شعارهای دیواری کوشا بود.
برادر این شهید بزرگوار، با بیان اینکه برادرم پسر زحمت کش و انقلابی بود، خاطرنشان کرد: درهمان اوایل انقلاب، تبلیغاتی بر علیه امام خمینی می شد که باعث ناراحتی وی می شد و این باعث می شد بر علیه رژیم پهلوی به مبارزه بپردازد.
بردار شهید، ادامه داد: در زمان انقلاب، غلام علی در سن جوانی بود و ازتبلیغاتی که در خصوص اعلامیه های امام می شد و با توجه به اعتقاداتی که داشت با دیگر جوانان پرشور قاینی به صورت طبیعی وارد این جریانات انقلابی شدند.
لاخی افزود: شهید پس از آن به همراه دوستانش به عنوان پاسدار افتخاری در شهربانی قاین ثبت نام کردند و شب ها در کارخانه، داخل شهر و خیابان هایی که از دست رژیم شاه خارج شده بوده به نگهبانی می پرداختند.
وی یادآور شد: غلام علی در دوران انقلاب در پخش و نشر اعلامیه ها و شعارهای دیواری کوشا بود و هنگامی که نیروگاه برق از دست ایادی رژیم خارج شده بود، در تاریخ 57/11/28 جهت نگهبانی به آنجا رفت و در همانجا هم در همان تاریخ به شهادت رسید.
کد مطلب: 107568
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...