داخلی صفحه لرستان خبر
 
خاطره ای ازفرمانده ی شهید فریدون دهقان معاون گردان ثارالله
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۹
خاطره ای ازفرمانده ی شهید فریدون دهقان معاون گردان ثارالله
خاطره ای ازفرمانده ی شهید فریدون دهقان معاون گردان ثارالله
اولین حادثه – پنجشنبه 27/5/62
روزها پشت سر هم طی می شوند.زمان آبستن حوادث است.حوادثی که بین یاران جدایی می اندازد.ساعت 1بعد از ظهر، برادرحسن سلیمانی به دیدن ما آمدواعلام کرد:« دیشب چند نفرازبرادران اطلاعات عملیات پس ازدو کیلومترپیشروی در خاک عراق، به منظورشناسایی قرارگاه دشمن، با کمین برخورد کردند که پس ازدر گیری سه نفر از رزمندگان به شهادت رسیدندویک نفرهم زخمی شده.
کمی بعد با خبر شدیم،رسول موسوی،سعادت قبادی و محمود ویسکرمی در این عملیات به شهادت رسیده اند.از آن جمع برادر رحیم دلفانی با اینکه دو گلوله به او اصابت کرده ،موفق شده بود برگردد.که به بهداری منتقل شد.
ساعت 5 دستور آماده باش رسید. به همراه هیبت اله موسوی به تیپ 95 رفتیم و با تجهیزات لازم جهت پیدا کردن پیکر شهدا به طرف خطوط دشمن حرکت نمودیم.راه رفتن در بین رمل ها واقعا مشکل بود.پس از مدتی به نزدیکی دشمن رسیدیم.اما آن ها را پیدا نکردیم.برگشتیم .این بار همراه با کرمعلی لشنی،عیدی شرفی،سید هیبت اله موسوی وامداد گر کشوری اکیپی تشکیل دادیم ودر منطقه ای دیگر به راه افتادیم.این بار تقریبا به 20 متری عراقی ها رسیدیم.روی زمین دراز کشیده بودیم .مار بزرگی روی ماسه ها می لغزید و جلو می آمد. نفس ها را در سینه حبس کردیم. در شرایط بدی قرارگرفتیم.اگر کوچکترین سرو صدایی می کردیم کمین دشمن ما را زیر آتش می گرفت.ناچار بدون حرکت ایستادیم.مار به آرامی با حرکت پیچ و تابش از میان ما گذشت.
ساعت ها به جست و جو پرداختیم نتیجه ای نگرفتیم. ساعت 4 صبح به مقر بر گشتیم .
عیدی شرفی به همراه ماشاالله حیدری و ذبیح ااه علی زاده نیز سه روز بعد به شهادت رسیدند.
***
منبع:کتاب پنجره نگاه ، خاطرات فرمانده شهیدفریدون دهقان- باز نویسی خدایار آزادی –نشر شاهد
کد مطلب: 108319
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...