در سالروز شهادت بی بی دو عالم؛
معرفی سردار شهیدی که در لحظه شهادت فریاد یا زهرا سر داد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۴
مادر سردار شهید شجاع: پس از پیروزی انقلاب، زین العابدین به کسوت یکی از محافظان درجه یک بیت امام راحل در جماران در آمد و انهدام چند خانه تیمی متعلق به منافقین در تهران و مشهد، از جمله فعالیت های بارز وی در آن زمان است.
معرفی سردار شهیدی که در لحظه شهادت فریاد یا زهرا سر داد
 
 

به گزارش "ایثار"  “یا زهرا، یا زهرا، یا زهرا” اینها آخرین کلمات بزرگ مردی بود که ۳۳ سال قبل در عملیات فتح المبین در منطقه عملیاتی تنگه رقابیه در چهارم فررودین ماه سال ۶۱ آسمانی شد.

باجی خلیل ارجمندی مادر سردار شهید زین العابدین شجاع در گفت وگو با دیمه نیوز در سالروز تولد فرزندش اظهارکرد: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، زین العابدین به کسوت یکی از محافظان درجه یک بیت امام راحل در جماران در آمد و انهدام چند خانه تیمی متعلق به منافقین در تهران و مشهد، از جمله فعالیت های بارز وی در آن زمان است.

وی ادامه داد: در سال ۶۱ و زمان شهادت شهیدان رجایی و باهنر و ۷۲ تن از یاران باوفای انقلاب، پسرم با شنیدن خبر بسیار منقلب شد و مرتب بر سر و روی خود می زد که ای کاش من هم آنجا بودم و شهید می شدم.

این مادر شهید اضافه کرد:  شدت ناراحتی وی از این موضوع به حدی بود که تا پنج شبانه روز به منزل مراجعت نکرد، بطوری که اهالی منزل فکر می کردند وی به شهادت رسیده است.

وی بیان کرد: پس از آن بود که فرزندم با کسب اجازه از محضر امام راحل به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد؛ اما لحظه اعزام من در روستا بودم و پسرم را ندیدم.

خلیل ارجمندی خاطرنشان کرد: به رغم این مساله، در آن لحظه احساس دلتنگی شدید و خالی شدن ناگهانی دل به من دست داد و اعزام شدن پسرم به جبهه به نوعی به من الهام شد.

وی گفت: در آن زمان برف شدید در روستای لزور باریدن گرفته بود و از تلفن و سایر وسایل ارتباطی هم خبری نبود و نتوانستم با فرزندم خداحافظی کنم.

این مادر شهید به وصیت پسرش نیز اشاره کرد که خواسته بود وی را پس از شهادت ابتدا به آستان مقدس “امام زاده اسماعیل(ع)” فیروزکوه برسانند و اگر برف می بارید وی را در بهشت زهرا دفن کنند؛ اما این مادر صبور با خود عهد کرده بود که زین العابدین را در روستا و در جوار خویش مدفون کند تا مزارش زیارتگاه همه دلسوختگان انقلاب باشد.

به گفته حاضرین در صحنه عملیات، “یا زهرا، یا زهرا، یا زهرا” آخرین کلمات بزرگ مردی بود که ۳۳ سال قبل در عملیات فتح المبین در منطقه عملیاتی تنگه رقابیه در چهارم فررودین ماه سال ۶۱ آسمانی شد.

سالروز شهادت بی بی دو عالم حضرت زهرای مرضیه(س) تسلیت باد.

روح همه شهیدان شاد و راهشان همیشه پر رهرو باد.

روستای لزور از بخش ارجمند شهرستان و در ۴۷ کیلومتری شمال غرب فیروزکوه قرار دارد

کد مطلب: 113241
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور