داخلی صفحه خوزستان خبر
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان خبر داد
اجرای برنامه‌های ویژه به‌ مناسبت سالروز حادثه 18 فروردین هندیجان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۶
رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان از اجرای برنامه‌های ویژه به‌مناسبت 18 فروردین‌ماه «سالروز بمباران شهرستان هندیجان» خبر داد
اجرای برنامه‌های ویژه به‌ مناسبت سالروز حادثه 18 فروردین هندیجان
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان از اجرای برنامه‌های ویژه به‌مناسبت 18 فروردین‌ماه «سالروز بمباران شهرستان هندیجان» خبر داد.

حجت‌الاسلام علی شمیل‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هندیجان اظهار کرد: 18 فروردین‌ماه 67، دو نقطه پرجمعیت هندیجان توسط رژیم جنایتکار بعث عراق، بمباران و در کمتر از نیم ساعت 23 نفر از اهالی این شهرستان به شهادت رسیده و تعدادی نیز مجروح شدند که یاد و خاطره این شهیدان را گرامی می‌داریم
وی افزود: در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مصوب شد که به این روز در هندیجان به‌ عنوان روز مقاومت و پایداری به‌طور ویژه پرداخته شود
.

رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان خاطرنشان کرد: در این روز برنامه‌های مختلفی از طرف ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و بنیاد شهید و امور ایثارگران در مسجد جامع هندیجان برگزار خواهد شد.

شمیل‌پور اضافه کرد: مردم هندیجان در هشت سال دفاع مقدس در حد و توان خود نیروهای زیادی به جبهه‌ها اعزام کرده و فرماندهان خوبی هم در جنگ از بین فرزندان این شهرستان شرکت داشته و چندین شهید و جانباز نیز تقدیم انقلاب کرده‌اند.

وی ادامه داد: یک روز بعد از بمباران هندیجان روز برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده که با وجود حادثه یک روز قبل و شهید شدن تعدادی از فرزندان این مردم خداجو در انتخابات پرشور شرکت کرده و پای صندوق‌ها را خالی نکردند که این خود نشانه مقاومت و صبر این مردم است.

شمیل‌پور از بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست تا برنامه‌های خوبی در این روز برگزار کند همچنین ادارات با نصب بنر بر سر درب اداره خود یاد این عزیزان را گرامی دارند.

وی در پایان گفت: اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز یکسری مسابقات ورزشی به یاد این شهیدان در زمین چمن ورزشگاه تختی برگزار خواهد کرد که همه باید فعالانه در این برنامه باید شرکت کنند.

کد مطلب: 113457
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...