داخلی صفحه زنجان خبر
 
خرمدره میزبان پیکر پاک شهید گمنام
عطر شهادت شهرستان خرمدره زنجان را فرا می‌گیرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۳
رییس بنیاد شهید خرمدره گفت: به‌زودی شهرستان خرمدره میزبان پیکر پاک یک شهید گمنام خواهد بود.
عطر شهادت شهرستان خرمدره زنجان را فرا می‌گیرد
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، محرابعلی داوودی رئیس بنیاد شهید شهرستان خرمدره بابیان اینکه مکان‌یابی برای تدفین این شهید گمنام انجام‌شده است، اظهار کرد، این شهید گران‌قدر در پارک جنگلی شهرستان تدفین خواهد شد.
وی بابیان اینکه برای هماهنگی هر چه بیشتر برای تدفین این شهید والامقام در خرمدره با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به‌زودی جلسه‌ای برگزار خواهد شد، عنوان کرد: در تلاش هستیم تا پایان اردیبهشت پیکر پاک این شهید والامقام در شهرستان دفن شود.
این مسئول بابیان اینکه شهرستان خرمدره 8 شهید جاویدالاثر را تقدیم انقلاب کرده است، یادآور شد: همه تلاش‌ها در شهرستان بر این است که میزبان شایسته‌ای برای اولین شهید گمنام که در شهرستان تدفین خواهد شد، باشیم.
داوودی با تأکید بر اینکه شهدا در هر برهه و مکانی که باشند مایه خیر و برکت هستند، تصریح کرد: قطعاً دفن این شهید گمنام از لحاظ فرهنگی نیز در شهرستان تأثیرگذار خواهد بود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خرمدره با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهم‌ترین تأثیرات تدفین شهدای گمنام در هر مکانی است، خاطرنشان کرد: محل دفن شهدای گمنام می‌تواند به مکانی معنوی برای جوانان مبدل شده و از بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی بکاهد.
وی یادآور شد: عزت و اقتدار کنونی ملت ایران در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی به برکت خون شهدا حاصل‌شده است از این‌رو ما همواره باید در تکریم و پاسداشت یاد و خاطره شهدا کوشا باشیم.

انتهاي پیام/
کد مطلب: 114172