برگی از افتخارآفرینان معاصر فیروزکوه؛
معرفی شهید سیروس کلیچ
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۱
شهید کلیچ: پدر جان هر جا هستی نوای رهبر کبیر انقلاب را لبیک گفته و به پیام حق گونه او که قبل از امت محروم و شهیدپرور بیرون می آید گوش فرا دهید.
معرفی شهید سیروس کلیچ
 

 

 

به گزارش "ایثار"، شهدا شمع محفل بشریت اند. شهدای بزرگوار با نثار جان شیرین خویش، عزت، سربلندی و اقتدار را برای کشور به ارمغان آوردند.

شهدا ایثار جان، ایثار هستی، ایثار دنیا و مافیها نمودند، از تمام نیاز خود از برای استفاده دیگران گذشتند .

شهدا گذشتند، کندند، تا به همه انسانها به ویژه جوانان یاد دهند که از محبوبهای دنیوی می توان چشم پوشید چه رسد به چشم پوشی از لذت های ظاهری و پوچ و گناهان، و یاد دادند که تا ترک لذت نکنی، لذت جاودانه را نخواهی چشید .

 * معرفی شهید:

نام پدر: یدالله                                         تاریخ تولد: ۱۳۴۱

تاریخ شهادت: ۳۱ فروردین ماه سال ۶۱        محل شهادت: جنگل هولار ساری

محل دفن: روستای طرود

 

* زندگی نامه شهید:

شهید سیروس کلیچ در هفتم آذرماه سال ۴۱ در روستای طرود به دنیا آمد. عشق به ائمه اطهار(ع) را در دامان مادری سختکوش و رنج دیده آموخت و به دل نهاد.

شهید تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در منطقه طرود و فیروزکوه گذراند و مدتی نیز به اصفهان نزد یکی از برادرانش جهت ادامه تحصیل سفر کرد و مدتی را در شهر سازی گذرانید.

شهید بزرگوار در چنین روزی در سال ۶۱ در درگیری با منافقین کوردل در جنگل هولار مازندران به خیل عظیم شهیدان منافقین ستیز پیوست.

 * قسمتی از وصیتنامه شهید:

پدر و مادرم سفارش می کنم اگر من افتخار شهادت را داشتم بعد از من زیاد گریه نکنید و لباس سیاه بر تن نکرده دشمن زبون را شاد نسازید؛ بلکه پس از شهادت من حتماً شاد و خندان باشید.

پدر جان هر جا هستی نوای رهبر کبیر انقلاب را لبیک گفته و به پیام حق گونه او که قبل از امت محروم و شهیدپرور بیرون می آید گوش فرا دهید. حتماً به منزل شهدا و خانواده عزیزشان سری بزنید.

روح همه شهدا شاد و راهشان همیشه نورانی و پرنور باد.

کد مطلب: 114843
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور