داخلی صفحه خوزستان خبر
 
فرزند شهید یاسینی:
شهید یاسینی با وجود 55 درصد جانبازی همچنان در رکاب رهبری بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۳
فرزند شهید یاسینی گفت: شهید یاسینی با وجود داشتن 55 درصد جانبازی اما همچنان در رکاب رهبری بود.
شهید یاسینی با وجود 55 درصد جانبازی همچنان در رکاب رهبری بود
 
فرزند شهید یاسینی گفت: شهید یاسینی با وجود داشتن 55 درصد جانبازی اما همچنان در رکاب رهبری بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، بهروز یاسینی در آئین رونمایی از تندیس شهید والا مقام امیر سرلشکر خلبان «علیرضا یاسینی» به همراه ماکت جنگنده هواپیمای F4، اظهار کرد: شهید علیرضا یاسینی فرزند آبادان بود که تحصیلات ابتدایی تا متوسطه خود را در این شهر به پایان رساند
وی با اشاره به ورود پدرش به دانشکده خلبانی در سال
1348 افزود: در جنگ تحمیلی هر‌گاه که پدرم به سوی عراق پرواز داشت به هنگام عبور از آبادان در سطح پائینی حرکت می‌کرد و پس از گذر از فراز نخلستانهای شهر با خواندن آیاتی از کلمه الله مجید از مرز عبور می‌کرد.
وی اظهار کرد: شهید یاسینی، شهیدی بود که مقام معظم رهبری برای او اشک ریخت، یاسینی فردی مومن، صمیمی، حاذق و پرتلاش بود و این مسائل سبب شد تا مقام معظم رهبری به وی امید‌ها داشته باشد.
فرزند شهید یاسینی تصریح کرد: پدرم در دوران جنگ تحمیلی با دو هزار و 759 سوتی پرواز جنگی پس از سرلشکر مناعت طبع، رده دوم را در اختیار داشت، هنگامی که از وی دلیل پروازهای زیادش پرسیدند مرخصی رفتن دوستانش را بهانه‌ای برای این کار عنوان می‌کرد.
بهروز یاسینی یادآور شد: پدرم خود را متعلق به فرد و یا گروه خاصی نمی‌دانست بلکه معتقد بود که باید برای هر آنکس که قلبش برای ما می‌تپد از جان گذشت و خون خود را نثار کرد
.
وی با بیان اینکه پدرم در زمان شکل‌گیری انقلاب نیز فعالیت‌های ضد‌استکباری زیادی را به انجام رساند، گفت: شهید یاسینی با وجود داشتن 55 درصد جانبازی اما همچنان در رکاب رهبری بود و با دشمنان بعثی به مقابله می‌پرداخت.
وی با تاکید بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، از تمامی دست‌اندرکاران ساخت تندیس شهید یاسینی به ویژه شهرداری، شورا اسلامی شهر و امامت جمعه آبادان قدردانی کرد.
در پایان این آئین 10 لوح زرین منقش به تصویر شهید یاسینی به برخی از دست اندرکاران ساخت تندیس از سوی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی اهداء شد.

کد مطلب: 115359
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...