مدیر کل بنیاد استان همدان:
مددکاری، نشات گرفته از فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با اشاره به اینکه نقش مددکاری که ریشه در فرهنگ و دین ما دارد از فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی ناشی می شود، گفت: امام علی (ع) الگوی بزرگ مددکاران عالم است.
مددکاری، نشات گرفته از فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی است
 

 به گزارش «ایثار»، مراسم تجلیل از مددکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در مرکز مشاوره و توانبخشی شاهد برگزار شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان در جمع مددکاران بنیاد، گفت: جلب ارتباط با خانواده های شاهد و ایثارگر، پیشگیری از آسیب های احتمالی با مشاوره دادن حرفه ای بهترین خدمتی است که همکاران ما در بنیاد این رسالت بزرگ را به عهده گرفته اند.

ناصر عارف با اشاره به اینکه پل ارتباطی مددکاران بنیاد با خانواده های ایثارگر تقویت شده است، افزود: نیاز و شرایط امروز خانواده ها با دوران انقلاب و دفاع مقدس تغییر کرده است، پس می طلبد نوع مشاوره با اولویت تحکیم خانواده باشد.

 وی ضمن برشمردن وظایف مددکاری هدایت و راهنمائی ایثارگران در زمینه های شغلی، بهداشت روانی و فرهنگی تصریح کرد: سرکشی و دیدار از جامعه ایثارگری بسیاری از مشکلات را برطرف کرده است. 

شکیبا معاون تعاون بنیاد استان هم در ابتدای این مراسم به اهمیت مددکاری و مشاوره در حوزه معاونت تعاون اشاره کرد و از اعتماد خانواده ها به مددکاران بنیاد سخن گفت.

معاون تعاون همچنین با تقدیر از حمایت و حساسیت مدیر کل بنیاد استان در بحث دیدارها و مشاوره توسط کارشنان مجرب، گفت: آسیب های اجتماعی، شناسائی و درمان آنها با نقش برجسته خواهران مددکار در بنیاد توانسته بسیاری از مشکلات احتمالی را برطرف کند.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از مددکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان تجلیل شد.

انتهای پیام/

کد مطلب: 116514
 


 
 
سرو سرافراز
 

یادداشت: محمود عرب فرد