اولین شهید شهرستان اسلامشهر
شهید احمد اصغری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۳
شهید احمد اصغری
 

شهید بزرگوار در یکی از روستا های آذربایجان شرقی و در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود . پدر بزرگش روحانی و پدرش معلم قرآن و مداح اهل بیت (ع) که در تربیت مذهبی وی کاملا موثر بود . پس از پایان تحصیلات ابتدایی به تهران آمد و ادامه تحصیل داد و مدرک درجه یک مترجمی زبان انگلیسی را اخذ نمود و بعد از مدتی به استخدام ارتش در آمد در قالب نیروهای حا فظ صلح سازمان ملل به فلسطین اشغالی اعزام شد که به دلیل برقراری ارتباط با مسلمانان فلسطینی پس از بازگشت تحت نظر بود و تقریبا به حالت تبعید به شهرستان خوی منتقل شد که به دلیل مشاهداتش از کمک های شاه به اسراییل مکرر شاه را مورد لعن و نفرین قرار میداد  او تصمیم داشت ارتش را ترک کند که الحمداله انقلاب اسلامی پیروز شد وی در جریان انقلاب نیز خدماتی را در پادگان خوی جهت از کار انداختن تانک ها و جلو گیری از هجوم نظامی ها به مردم داشت سپس از پادگان فرار کرده و مجددا به تهران آمد پس از پیروزی انقلاب چون خدمت در ارتش را خدمت اسلام میدانست به استخدام ارتش در آمد .
او در حین انجام وظیفه در پادگان بانه به محاصره ضد انقلاب در آمد که آیت اله خامنه ای در خطیه های نماز جمعه آن زمان تهران از آنها بعنوان قهرمانان بانه نام بردند.
تازه از کردستان آمده بود که جنگ تحمیلی آغاز شد او با اشتیاق فراوان چزء اولین گروها به جبهه اعزام شد . وی در جبهه راننده ی تانک بود و در 25 مهرماه 1359 در دزفول (که مصادف با عید قربان بود) در اثر اصابت تیر دشمن به ناحیه سر و شکم مجروح شد و به بیمارستان اعزام گردید و در آنجا به درجه رفیع شهادت نائل آمد .
وی در قسمتی از وصیت نامه خود نوشته است با خدای خود عهد و پیمان بسته الم تا آخرین قطره خون از امام و اسلام دفاع کنم و در آخرین نمامه خود اینگونه نوشته است : تا بعثیون کثیف را از خاک کشور عزیزمان بیرون نکنم باز نخواهم گشت.
                                        روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

کد مطلب: 117196
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور