23 خرداد؛
سالروز شهادت خردسالترین رزمنده شهید کشور
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۸
ظفر خالدی اهل روستای تنگ کلوره شهرتان لردگان در استان چهارمحال و بختیاری 23 خرداد61 در 12 سالگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
سالروز شهادت خردسالترین رزمنده شهید کشور
 
به گزارش «ایثار» چهارمحال و بختیاری؛ظفر دوم مرداد 1349 در روستای تنگ کلوره لردگان به دنیا آمد. پدرش خدابخش کشاورز بود و مادرش گلی جان نام داشت. دانش آموز اول راهنمایی بود.از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و سوم خرداد 1361 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در گلستان شهدای زادگاهش قرار دارد.

دیدار با امام
ظفر با وجود سن کم اش روحی بزرگ به وسعت دریا داشت در این دوره از حیات و زندگی یک تحول و دگرگونی فکری در وجودش پدیدار شده بود و جویا و پویای حقیقتی بود که خود را آرامش بخشد و از همان کودکی علاقه زیادی به امام خمینی (ره) داشت. او اصرار زیادی برای دیدار امام داشت. فر به همراه پدرش راهی تهران شد و در آنجا پس از 3 روز به همراه کاروانی از تهران موفق به دیدار امام شد. او آن موقع 11 سال سن بیشتر نداشت.

تصمیم آخر
عشق دیدار امام، ظفر را دگرگون ساخت. او برای دفاع از ناموس و سرزمین اش لحظه شماری می کرد و اصرار و پافشاری زیادی برای اعزام به جبهه های حق علیه باطل داشت اما خانواده اش به خاطر سن کم ظفر راضی به این کار نبودند. او سرانجام در سال 1361 به جبهه اعزام شد. عملیات رمضان نزدیک شد. ظفر خود را برای عملیات آماده کرد او همراه برادرش خدارحم جانانه ایستادند. فردای عملیات هیچ کس آنها را ندید. آری پیکر مطهر ظفر به همراه برادرش پس از ده سال وقتی پیدا شد که در کانالی در منطقه عملیاتی رمضان(شلمچه) در آغوش یکدیگر به شهادت رسیده بودند. و در تاریخ 5 شهریور 78 به زادگاهش منتقل و به خاک سپرده شدند.
روحشان شاد راهشان پر رهرو باد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 123245
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...