داخلی صفحه کردستان خبر
 
جلسه شورای مشورتی استاندار در امور ایثارگران
جامعه ایثارگری قشر سرآمد جامعه ما هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۸
جامعه ایثارگری قشر سرآمد جامعه ما هستند
 
استاندار کردستان گفت: جامعه ایثارگری قشر سرآمد جامعه ما هستند که در دفاع و پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقش قابل توجهی را ایفا کردند.
به گزارش  ایثاروبه نقل ازخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، عبدالمحمد زاهدی، در جلسه شورای مشورتی استاندار در امور ایثارگران اظهار کرد: قبل از انقلاب و همچنین بعد از پیروری انقلاب اسلامی ایران شرایط کشور ما به گونه‌ای رقم خورد که جمع قابل توجهی از مردم ما شهید، جانباز و یا به اسارت درآمدند.
وی با اشاره به اینکه همچنین خانواده‌های آنان نیز در این راه متحمل سختی‌های بسیاری شدند، افزود: جامعه ایثارگری قشر سرآمد جامعه ما هستند و در دفاع و پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقش قابل توجهی را ایفا کردند.
استاندار کردستان یا اشاره به اینکه در ابتدا بنیاد شهید، سپس بنیاد جانبازان و پس از آن ستاد رسیدگی به امور آزادگان تشکیل شد، افزود: در نهایت همه این‌ها تجمیع شدند و بنیاد شهید و امور ایثارگران برای خدمت به جامعه ایثارگری ما شکل گرفت.
وی همچنین به تشکیل شورای مشورتی استانداران و فرمانداران در امور ایثارگران اشاره و ادامه داد: کار این شورا صرفا فقط این نیست که مسایل و مشکلات جامعه ایثارگری را به استاندار منتقل کند بلکه یکی از وظایف آن انتقال دیدگاه ها و مسایل اقشار مختلف جامعه به استاندار است.
زاهدی تصریح کرد: استاندار به لحاظ اجرایی توان اینکه با تک تک افراد ارتباط مستقیم داشته باشد را ندارد به همین دلیل باید یک واسطه به عنوان رابط، استاندار را در جریان خواسته‌های مردم قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد: شورای مشورتی باید جلسات داخلی را طی فصول مختلف برگزار کرده و مسایل و مشکلات جامعه را در جلسات اصلی به اطلاع استاندار و فرمانداران برساند.
وی در پایان با اشاره به اینکه تشکیل شورای مشورتی استاندار در امور ایثارگران را به فال نیک می گیرم، یادآور شد: شورای مشورتی مباحث و مسایل جامعه را اولویت بندی کنند تا بر این اساس به آنها رسیدگی شود.
 
 
کد مطلب: 125175
 
 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...