داخلی صفحه کردستان خبر
 
حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی
عزت جامعه ما مدیون خون پاک شهدا و ایثار ایثارگران است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۹
عزت جامعه ما مدیون خون پاک شهدا و ایثار ایثارگران است
 
به گزارش ایثاربه نقل ازخبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی عصر امروز در دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران، هنرمندان و برگزیدگان استان کردستان در مجتمع امام خمینی شهر سنندج اظهار کرد: از دیگر سرمایه‌های در استان کردستان روحانیون هستند و در حال حاضر 3 هزار ماموستا و روحانی اهل سنت و یک‌هزار روحانی اهل تشیع در استان فعالیت دارند.
وی خاطرنشان کرد: مجموعه روحانیون اهل سنت و تشیع با هم و در کنار هم و با کمک هم در ترویج دین مبین اسلام کوشا هستند و وحدت و انسجام را باید از این عزیزان الگو گرفت.
وی افزود: در استان کردستان ایثارگران و خانواده‌های شهدایی حضور دارند که باعث اقتدار و عزت جامعه اسلامی هستند و عزت جامعه ما مدیون خون پاک شهدا و ایثار ایثارگران است که باید قدر این عزیزان را بدانیم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: هنرمندان از دیگر ویژگی‌های بارز استان هستند و هنر این بزرگوران زبانزد است.
حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: هنرمندان و نخبگان استان نیز با داشتن ایده و ضریب هوشی بالا از افتخارات و ویژگی‌های استان به شمار می‌روند و ایده‌ها و اختراعات این عزیزان نیز پیشرفت‌هایی را در استان به همراه داشته است.
وی با اشاره به اینکه علم این استان اکنون قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست، اضافه کرد: در زمان انقلاب 360 نفر در مقطع کاردانی و در تریبت معلم تحصیل می‌کردند و این در حالیست که اکنون شاهد تحصیل 70 هزار دانشجو در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد و غیره در استان هستیم.
وی اضافه کرد: باید زمینه‌های لازم برای نخبه‌پروری در استان فراهم شود و در راستای توسعه استان و کشور از توان این عزیزان بهره ببریم.
 
کد مطلب: 128090