داخلی صفحه اردبیل خبر
 
وصیت نامه شهید عسگر الطافی
هنرمند شهید عسگر الطافی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۰
هنرمند شهید عسگر الطافی
 
 عسگر الطافي در سال 1340 در یک خانواده مذهبی و متدیّن به دنیا آمد از همان کودکی عشق به امام حسین (ع) را در دل و جان خود جای داد و در جلسات مذهبی و دینی شرکت می‌کرد. به خطاطي علاقه داشت و بدون کمک از استاد، آن را فراگرفت. روي ديوار بعضي مدرسه‌ها شعار‌ نوشته‌هايي را از او مي‌توان ديد. الطافي پس از پيوستن به بسيج، ارادت خودرا به حضرت امام(ره) چنين توصيف مي‌كند: اماما ! بالای سرم عکس تو نقش نمودم؛ یعنی که سر من فدای قدم توست.
از شهيد الطافي تابلويي با عنوان «سرزمين لاله‌ها دوستت دارم» به يادگار مانده است. که این تابلو در راهپیمائیها پیشاپیش صفوف راهپیمائیها توسط مردم حمل می شد. عسگر الطافی یکبار در مسابقات کشوری « قزوین » در رشته خطاطی شرکت کرد ونفر چهارم شد، عملیات بیت المقدس آخرین آوردگاهش در پیکار با دشمن ذرونی وبیرونی بود، اوخیلی دوست داشت بهترین مدارج هنر را که همان شهادت در راه خدا بود از معبود خودش بگیرد، پانزدهم اردیبهشت سال 61 زمان فارغ التحصیلی عسگر از هنر خطاطی بود که با نمرات ممتاز از دانشکده هنر فارغ التحصیل شد و به سوی معبود خود شتافت.
قسمتی از وصیّت نامه شهید عسگر الطافی:
امروزی روزی است که آیت‌الله مدنی‌ها، دکتر بهشتی‌ها، باهنرها، چمران‌ها و نوجوانان؛ این گل‌های نوشکفته خود را فدای انقلاب می‌کنند. ای برادر به جبهه‌ها بنگر و بیا برادرانت را تماشا کن که حسین‌وار در جنگ با دشمن برای رسیدن به خدای خود چگونه سبقت می‌گیرند؛ بیا عاشقان شهادت و پیش مرگان حزب‌الله و مقلدان روح‌الله را ببین که همچون امام حسین(ع) از همه چیزشان گذشته‌اند و هرگز تن به ذلت و خواری نداده اند و شربت گوارای شهادت را نوشیده اند و به مهمانی خدا رفته اند.
من به فرمان، فرمانده کل‌قوا خمینی کبیر داوطلبانه عازم جبهه حق علیه باطل شده‌ام. از پدر و مادرم خواهش می‌کنم برای خاطر خداوند متعال مرا ببخشند و به خاطر اسلام حلالم کنند.
 

 

 

 
 
 
 
 
 
کد مطلب: 128956