داخلی صفحه زنجان خبر
 
شهدای غواص دریادل استان زنجان(23)
وصیتنامه شهید عباس محمدی
تاریخ انتشار : شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹
وصیتنامه شهید عباس محمدی
 
بسم الله الرحمن الرحيم
افحسبتم انما خلقنا كم عبثا و انكم الينا لا ترجعون.فتعالي الله الملك الحق لااله الا هو رب العرش الكريم و من يدع مع الله الها اخر لا برهان لا به فانما حسابه عند ربه انه لا يفلح الكافرون.و قل رب اغفر و ارحم و انت خير الراحمين.
پس هر آينه پنداشتيد كه شما را آفريديم بيهوده و آنكه شما بسوي ما باز نمي گرديد.پس برتر است خدا پادشاه حق نيست خدائي جز او پروردگار عرش گرامي و آن كس كه بخواهد با خدائي ديگر را كه نيتش جز اين نيست كه حسابش نزد پروردگار اوست همانا رستگار نشوند كافران و بگو پروردگار را بيامرز و رحم كن وتوئي بهترين رحم كنندگان (سوره مومنون آيه 115 الي 118 ).
خدايا چه خوش است هجرت گزيدن و جهاد كردن
خدايا چه خوش است جهاد كردن و به شهادت رسيدن
خدايا چه خوش است از علايق بريدن و به ذات كبريايت پيوستن
خدايا چگونه سپاست گويم و شكر اين مرحمتت را بجا آورم كه فرصت دادي تا بتوانم بار ديگر به جبهه راه يابم و از صفا و صميميت مردانش  از روحانيت و شيريني هاي عبادتش لذت ببرم و با روحي مقاوم و گام هاي استوار به سويت بيايم
خدايا تو خود مي داني كه هيچ وقت ايق لطف و مرحمت نبودم خداوندا مي داني كه هيچ وقت شايستگي آن را نداشتم كه صدايت بزنم و به نام هاي نيكو بخوانمت.
بار الها اعتراف دارم كه هر چه از خوبي انجام دادم تو پيش رويم گذاشتي و آنچه از خوبي ها بر زبان آوردم تو بر زبانم جاري كردي و به سوي خوبي ها هدايتم كردي و اعتراف دارم به گناهان كه انجام دادم و نسبت به تو نافرماني كردم, خدايا اين نافرماني را و اين معصيت ها را كه مطابق هواي نفسم بود بر من ببخشاي.
خداوندا سپاس گذارم از اين كه به راه راست هدايتم كردي و زبانم را به گفتن (اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شريك و اشهد ان محمد عبده و رسوله و اشهد ان عليا ولي الله و اولاده المعصومين خلفا رسول الله)گويا نمودي بار الها از تو مي خواهم گنا هانم را ببخشي و شهادت در راه خودت را كه بزگترين آرزوي مي باشد نصيبم كني.
بار الها اگر شهادت در راه خودت را بر من ارزاني داشتي مي خواهم كه شهادتم عده اي به خواب رفته را از خواب بيدار كند و عده اي گمراه را به راه بياورد. خداوندا رهبر عظيم الشان است اسلامي را تا ظهور حضرت ولي عصر(عج)حفظ بفرما و آنهائي را كه به ياريش بر خواسته اند ياري و آنهايي كه قد علم كرده اند در برابرش اگر قابل هدايت هستند هدايت فرما و اگر قابل هدايت نيستند نابودشان بفرما .
خداوندا حفظ بفرما اين رهبر ما را كه ما را بسوي تو هدايت كرد و آزادگي را براي ما به ارمغان آورد و نابود فرما كساني را كه از دستورات او سرپيچي نمودند و از پشت به اين رهبر و ارتش خنجر زدند.
سخني دارم با ملتي كه براي عقيده مبارزه كردند روي سخنم با پدر و مادراني است كه در راه خدا بهترين عزيزشان را از دست دادند سخنم با آنها نيست كه بستگان شان را در راه خدا از دست دادند سخنم با آنهايست كه در راه خدا از دست دادند سخنم با آنهايست كه در راه پيروزي اين انقلاب از مالشان و از جانشان دريغ نورزيدند حرفم اين است كه از ياد خدا غافل نباشيد و او را در هر حال حاضر و ناظر ببينيد قرآن و سنت پيامبر را حفظ كنيد كه اگر قرآن و عترت نبود و سنت پيامبر را از ما بگيرند بايد ذلت و اسارت ابدي را بر خود پذيرا باشم. اي كساني كه (هيهات منا الذله)گفتيد اگر خواستيد رضاي خدا را بدست آوريد دست از ياري رهبرتان برنداريد وبه آنچه ايشان امر مي كنندعمل كنيد سخن ديگرم آن است كه برادران همرزم كه حق سربازان امام زمان را برتن كنند چرا كه اين لباس خود را آنقدر آنهائي است كه قبل از پوشيدن آن پيه شهادت برتن خويش ماليده اند سخنم با برادران پاسدار است برادراني كه حماسه بدر خين. و خيبر را دوباره زنده كردند. برادران پاسدارم مواظب باشيد كه مظاهر زندگي شما را نفريبد و از راه راست دورتان نكند. برادرانم مبادا آتش در خون انداخته هايتان بياندازيد و همه زحماتتان را بسوزانيد.
سخن آخرم با برادران بسيجي مي باشد آنهائي كه ساده زندگي مي كنند و در راه خدا از هيچ تلاش مضايقه نمي كنند برادراني كه گمنام بون را دوست دارند و بدون هيچ ادعائي اين انقلاب را پاسداري مي كنند از اين برادران مي خواهم كه اگر مخلصند با جديت به درس خويش ادامه داده و دانشگاهها را آباد كنند و اگر كارگرند و كشاورز تلاش كنند تا اين سرزمين را آباد كنند كه انشاا... تعالي خداوند پشتيبان شما برادران است.
اما سخني كه با مادرم دارم. مادرم نمي دانم چگونه مي توانستم خدمتت كنم تا قدري، تا ذره اي از آن زحمتهايي را كه برايم كشيدي جبران كنم اگر نتوانسته ام تا كنون خدمتي به شما كرده باشم . حتما به بزرگي خودتان حلالم خواهيد كرد مادرم مي دانم كه بهشت زير پاي مادران است و خداوند بهشت را به كساني عطا خواهد كرد كه به مادران خدمتي كرده باشند. مادر جان من نتوانستم در طول عمرم خدمتي به تو كرده باشم اما مادر جان بدان كه پسرت عاشق بهشت نيست فرزندت عاشق جوار الله است عاشق رضاي خداست عاشق وجه الله است و هيچ چيز بهتر از اين ها نيست. از تو مي خواهم دعايم كني تا خداوند مرا از نزديكان به جوار خودش و به پيامبر و ائمه قرار دهد.
مادرم مي خواهم كه در شهادتم صبور باشي و در جايي گريه نكني كه دشمنان گريه ات را ببينند.
مادرم بر سر قبرم كه مي روي طوري گريه نكن كه مادران مفقودين گريه ات را ببينند چرا كه آنها قبر فرزندشان را نمي شناسند تا بر سر آن گريه كنند.
و اما شما برادرانم.از شما مي خواهم در صراط مستقيم قدم برداريد وراه شهدا را ادامه دهيد كه سعادت دنيا و آخرتتان در اين راه است .سعي كنيد كه در نماز جمعه و دعاي كميل شركت كنيد. برادرم اسرافيل از تو مي خواهم كه شاگردانت را آن طور تربيت كني كه در آينده جامعه اسلامي را اداره كنند و زير بار ذلت و خواري نروند. آزادي و آزادگي را به آن ها بياموز. درس ايثار و شهادت را براي آنها بخوان و سرودهايي در گو ششان زمزمه كن.
از برادران بزرگم مي خواهم كه فرزندانشان را آن گونه تربيت كنند كه جامعه اسلامي به آن ها نياز دارد قرآن را به آن ها بياموزيد و با آواي قرآن آن ها را بزرگ كنيد در نماز و ساير اعمالتان سستي نورزيد و در هر حال به ياد خدا باشيد.
اگر نتوانستم حق برادري را ادا كنم از من درگذريد، حلال كنيد، از برادر كوچكم جواد مي خواهم كه راه مرا ادامه دهد. درس خويش را رها نكنيدتا بتوانيد خدمتي با خواندن درس به اين جامعه اسلامي بنماييد.
خواهرانم فاطمه(عليها سلام)را الگوي خويش قرار داده و از او سرمشق بگيريدو در تربيت فرزندانتان كوتاهي نكنيد صبر را پيشه خود كنيد از ياد خدا غافل نباشيد.
در آخر مي خواهم از خانواده ام كه آنچه صريح دانستند درباره چيزهايي كه دارم انجام بدهند اگر كسي چيزي نزد من داشته و آن را از شما خواست به او بدهيد و از دوستان و آشنايان مي خواهم كه مرا به بزرگي خويش ببخشند.
من اين راهي را كه رفتم آزادانه انتخاب نمودم و از خداوند مي خواهم مرا در جمع شهدا قرار دهد.
ان الجهاد ياب من ابواب الجنه فتح الله لخامسه ماليائه و هو لباس التقوي و درع الله المصينه و جنتُه الوثيقه )
                                         خطبه حضرت علي (ع)
(همانا جهاد دري از درهاي بهشت است كه گشود خدا آنرا  به روي اوليا خاص خودش و او(جهاد)لباس تقواست و زره نفوذ ناپذير خدا وسپر مطمئن خداست)
 
 
 
 
 
کد مطلب: 132162