داخلی صفحه مرکزی خبر
 
دفاع مقدس، رساترين واژه در قاموس ايستادگي ملت قهرمان ماست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۴
رئيس بنياد شهيد و امور ايثار گران اراك ضمن تبريك هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصيلي جديد گفت: دفاع مقدس، رساترين واژه در قاموس ايستادگي ملت قهرمان ماست.
دفاع مقدس، رساترين واژه در قاموس ايستادگي ملت قهرمان ماست
 
به گزارش ايثار واحد "استان مركزي"، مرتضي انصاريفر ضمن گرامیداشت یاد و خاطر ایثارگری‌های هشت سال دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید افزود: هر ساله با فرارسيدن ماه مهر، عطر زندگي و طراوت در فضاي مدارس دميده مي‌شود و تقارن شروع سال تحصيلي با هفته شكوهمند دفاع مقدس، تقارني نيكويست كه فضاي مدارس را با ياد و خاطره شهيدان، کسانی كه سطر سطر تاريخ اين مرز و بوم اسلامي را با خون و جانشان نگاشته‌اند، متبرك ساخته است .
رئیس بنیاد اراک درادامه گفت: يادش بخير روزهاي جنگ و دفاع مقدس، روزگاري كه در اين ديار رسم خوشايندي بود؛ كوله پشتي خاكي و آب و قرآن براي بدرقه و يك برگ جامانده روي طاقچه که حكايت‌هاي بيشماري با خود داشت؛ سفر با آن حال و هوا دل شير مي‌خواست و رد شدن از آتش اهريمن، بال عشق؛ سفري كه هشت سال مسافران غيرت و مردانگي را به كاروان سراي نور مي رساند؛ نام اين سفر دفاع مقدس و مسافرانش را رزمنده بودند.
وی درپایان بیان کرد: فرزندان این مرز و بوم اینکه باید با تکیه بر ایمان به خدا و تأسی از شهدا و رزمندگان در هر مقطعی از زندگی پیش رفته و برای ایرانی آباد، آزاد و باتقوا گام برداند.
گفتني است شهرستان اراك تعداد 2300 شهيد را تقديم انقلاب اسلامي كرده است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 134693