داخلی صفحه زنجان خبر
 
شهدای غواص دریادل استان زنجان(26)
خاطره‌ای از شهید رضا مهدی رضایی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۶
خاطره‌ای از شهید رضا مهدی رضایی
 
عمليات كربلاي 4 بود . شهيد رضا مهدي رضايي ، يكي از دسته هاي غواص را فرماندهي مي كرد آنها بايد با طي مسافتي به طول 8  الي 10 كيلومتر ، خود را به بخشي از منطقه ابوالخصيب مي رساندند . هنوز چند كيلومتري از ساحل دور شده بوديم كه آتش پر حجم دشمن باريدن گرفت و عراقي ها با آگاهي از زمان دقيق حمله و محورهاي عملياتي نيروهاي عمل كننده را شديدا زير آتش گرفتند . اما بچه ها علي رغم شدت آتش به حركت خود ادامه مي دادند ، بدون هيچ شك و ترديدي ، بايد به هر قيمتي شده بود از اروند رود مي گذشتند . در اين ميان مسيري كه دسته شهيد مهدي رضايي از آن حركت مي كرد ، از همه جا بيشتر زير آتش بود . تيرهاي دوشكا ، تيربار ، كلاش مثل باران مي باريد و نيروهاي شهيد مهدي رضايي يكي يكي شهيد مي شدند . از آن دسته شهيد مهدي رضايي جان سالم بدر برد .جنازه غواصاني كه شهيد شده بودند ، بر روي آب شناور بود. شهيد مهدي رضايي در آن شرايط دشوار و در فاصله 5 متري ، دشمن اصرار داشت كه جنازه ها را جمع آوري كرده و همراه خود بياورند و اين كار را هم كرد ، لذا بعضي از جنازه ها كه بعدا در زنجان تشييع شدند ، بوسيله شهيد مهدي رضايي از آب بيرون آورده شده بودند .
*******************
از بچه هاي هئيتي اعظم بود. خيلي سر زنده و با نشاط، و هميشه از لبانش لطيفه و شادي مي تراويد. او با آغاز فصل نوجواني به بر و بچه هاي دفاع مقدس پيوسته بود. بزرگ شده و جنگ و جهاد و از خيل شيردلاني كه ترجمان عيني مردي مردانگي بودند. خصوصيات اخلاقي زيبايي داشت از جمله اينكه خيلي در قيد و بند نظم و نظام بود، نظم در اوقات نماز، در راهپيمايي ها، و عمليات و به ويژه نظم در چادر، از بس براي بچه ها و مرتب كردن چادر زحمت مي كشيد  به لقب مامان داده بودند.
از ويژه گي هاي زيباي ديگرش خوش رويي و شوخ طبعي اش بود هميشه لطيفه اي براي گفتن داشت و بچه ها را به ضيافت خنده و شادي مي برد. برادر مي گفت: شبي كه براي شناسايي رفتن و فردايش شهيد شد خيلي شاد و سر حال بود. قبل از حركت گفت: بچه ها! جم شيد تا همه لطيفه ها مو براتون بگم گمانم اينها آخرين جكاي من باشه!
و آخرينها هم بود. آن شب روانه شناسايي شدند. مناطقي ما بين ارتفاعات شندروي و شانه دري از ارتفاعات اطراف حلبچه و فردا خبر رسيد كه او جاودانه گشت. مين والمري به معراجش برده بود. او شهيد رضا مهدي رضايي از بچه هاي با صفاي گردان وليعصر زنجان لشگر عاشورا بود.
 
کد مطلب: 137360