داخلی صفحه زنجان خبر
 
شهدای غواص دریادل استان زنجان(25)
وصیتنامه شهید مرسل محمدی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۲
وصیتنامه شهید مرسل محمدی
 
بسم الله الرحمن الرحيم و بسم رب الشهدا والصديقين
يا ايتها النفس المطمئنه ارجعي الي ربك راضيه مرضيه فادخلي في عبادي وادخلي جنتي
اي كساني كه نفس آرميده و اطمينان يافته، خشنود و پسنديده به سوي پروردگارت باز گرد. پس در آي در جمع بندگان و درآي دري از بهشتم                                                                           (فجر27)
با نام الله هستي بخش همگان ولي مومنين، فريادرس فرياد كنندگان، خداي توبه كنندگان، خداي شهدا و رزمندگان، خداي علي، حسين(ع)، خداي مهدي، خداي خميني، خداي خانواده هاي شهدا، خداي امت حزب الله خداي مستضعفين و رب العالمين، به نام خالقي كه قادر است و توانا. به نام كسيكه درباره اش قلبها و زبانها قاصر است. در مرثيه و در عظمتش كه علي(ع) در آخرين ساعت فرمود: ((قسم به خداي كعبه كه رستگار شدم)) و با سلام بر اولياي خاص الله و درود بر افضل پيامبران، ختم نبوت، پيامبر گرامي جهان و با سلام بر آل پاك ايشان تا حسين، از حسين تا مهدي، از مهدي تا رهبر كبير انقلاب و  با سلام بر پيروان امام عصر(عج) و سربازان جانبازش. سلام بر سرور شهيدان، نمونه و اسوه، سلام بر كسي كه اهل كوفه رهايش كرده و با جانبازاني اندك در مقابله استكبار و كفر و شرك ايستاد و درس ايثار، شهادت و شجاعت و شهامت، مردانگي را براي آزادگان آموخت و در آخرين لحظه ها كه دشمن را ملاحظه مي كرد، چقدر شقاوت و قساوت قلب هستند و ندا داد و فرمود كه: ((اگر دين و آيين و مكتب نداريد، لااقل آزاده مرد باشيد و سلام بر رهروان ايشان. به حق رزمندگان سربازان امام حسين زمان هستند و با آرزوي تعجيل در ظهور حضرت مهدي(عج) و طول عمر امام تو پيروزي رزمندگان اسلام و نابودي كفر و طاغوت و فرعون و هيتلر زمانه، آمريكاي دور از مهر و محبت و دور از انسان و انسانيت، دور از تمدن و دور از كيش و دين و آيين، حيوان گونه زندگي مي كنند و مي خواهند قانون جنگل را در جامعه ايجاد كنند.
آري برادر! تا نوكران آمريكا نيز مي خواهند، تيشه بر ريشه خلق اسلامي بزنند. آيا اينها طرفدار خلق هستند كه خلق را مثل مور و ملخ بر زمين مي ريزند و خاكستر مي كنند؟ آيا بهشتي و رجايي، باهنر، عابر، بازاري، كارگر، محصل ,كارمند، چه جرمي داشتند و به چه گناهي به خونشان غلطيدند؟ آيا آنها جزو خلق نبودند؟ براي خداوند و خلق خدمت نمي كردند؟ آيا رزمنده اي كه از جبهه برگشت و در راه آنان رگبار دشمن مي شود و بدنش سوزانيده مي شوداز چه تبار بوده؟ خلق ايراني، مگر به جبهه نرفته براي خدا و ناموس خلق در مقابل دشمن سينه هايشان را  سپر مي كنند. آري برادر! منافق قرآن كريم را مكر مي كنند. ترور عابر مسافر و تخريب اماكن، مساجد و ترس چه مفهومي دارد به جز اين كه ضديت خودشان را با اسلام و امت اسلامي به نمايش مي گذارند و عاقبت از آن مسلمانان و متقين است.
قلبم از كثرت گناه در حجاب است و نفسم معيوب و عيب دار است. چند سال است به ياد و براي تو اقدام به نوشتن وصيتنامه مي كنم و با خود مي گويم لطف خدا شامل حال بنده شده. ان شاالله اين دفعه شهيد مي شوم و شهد شيرين شهادت مي چشم. ولي هر دفعه براي تو پا به عرصه جهاد گذاشته و بعضي از دوستانم، همسنگرانم شهيد مي شوند و من كه مي مانم در خود احساس حقيري و كوچكي و حقارت مي كنم. ولي اين دفعه شايد اين آخرين وصيتنامه ام باشد.
الهي! اول از اين كه منت نهاده و توفيق اين را داده اي كه لباس مقدس سربازي و پاسداري از اسلام را بر تن كنم. خدايا تو را شكر مي كنم. تو ستارالعيوب هستي و پرده گناهان من را پاره نكرده اي. خدايا! تو را شكر مي كنم به اين كه گفتي توبه پذيرم. خدايا! گفتي كه هر كه مرا بخواند و مرا صدا كند، پاسخش را مي دهم و در قرآنت براي مجاهد صفات عاليه شمرده اي. آنها را ستوده و در جوار خودت جا داده اي. باري در قلبم دريايي از گفته موج مي زند. ولي نتوانستم به ظهور برسانم و به قلم بكشم. اگر چند روز، ماه، نيز بنشينم باز وقت پيدا نمي كنم، دفترها را پر كنم. ولي چه كنم. الهي! تو خود درد دل و سوز و گداز همه رزمندگان اسلام را مي داني. شبهاي جمعه، دوشنبه، با كمال خضوع و خشوع تمام، در يك جا جمع مي شوند و در تاريكي شب حال پيدا مي كنند و با عاشق خود صحبت مي كنند و به ياد شهيدان شان مي افتند. آخر دوستان ما لياقت پيدا مي كنند و به جوار الله مي روند و پيش حسين مي روند و ما مي مانيم و جامعه.
خدايا! از يكسو بايد شهيد شويم تا اسلام از خونهاي ما رشد كند و از سوي ديگر بايد بمانيم از اسلامت دفاع كنيم تا اسلام را سر نبرند. خدايا! ما در اين دو راهي مانده ايم. خودت حافظ اسلام و ولايت فقيه باش و ما را به جوار خودت بكش و بخوان و ما نيز لياقت پيدا كنيم و ادامه دهنده راه شهيدان امت حزب الله باشيم .
وصيت من، وصيت شهدا، چندين هزار  شهيد داده ايم و از پيش ما رفته اند كه همگي وصيت داشتند كه ياور امام باشيد. از اسلام دفاع كنيد. متقي باشيد. با قرآن مونس باشيد. شما هم مي توانيد از اوليا خاص الله باشيد. پس وقت هست و فرصت را از دست ندهيد. بياييد به صف انسانيت و آدم و انسان كامل برويم و باشيم. ما در ظاهر انسان هستيم. ولي يك عده واقعا درك نكرده اند و تو را، واقعا شناخته و عاشق تو شده اند و آخر پيش تو آمده اند. فن نوشتن و بيان ندارم. اگر حرفهايم برايتان تلخ باشد، صادقانه و از ته قلب مي گويم و هيچ غرضي نيز ندارم و اميدوارم برخورد تلخ مرا به شيريني پذيرا باشيد.
اما وصيت مخصوص من اين است كه به فرمان هاي امام، با جان و دل گوش دهيد و به فرمان او باشيد. امام الان تاكيد بر اين مسئله دارند كه الان مسئله اصلي جنگ است. بايد با تمام قدرت، بدون سستي، بدون واهمه و  ترس و بدون تفرقه به مسئله اصلي بپردازيم و سعي در خاموش كردن  اين فتنه كه از سوي عراق و صدام بعثي به رياست آمريكاي جنايتكار باشيم. من از اين كه در شهر بودم و  به قبرستان شهدا ميرفتم از شهيدان خجالت مي كشيدم و تنها پناهگاه همين جبهه ها را مي ديدم. چون آن ها وصيتشان، پر كردن جبهه ها بود.
خدايا! از تو مي خواهم به همه ما توفيق بندگي، عبادت و طاعت و معرفت، توفيق شناخت تو و ائمه و اولياي تو شناخت و وفادار ماندن در راه تو توفيق بدهيد كه شهد شيرين شهادت و بندگيت را بچشيم. شهادت، سعادت اوليا بود. خدايا! توفيق بده، راه كربلاي حسين را بگشاييم و خانواده هاي داغدار به زيارت مولايشان بروند.
در نماز جمعه و راهپيمايي ها و كاروان هايي كه براي جبهه مي آيند، شركت فعال داشته باشيد. خدايا! ما را بيامرز و ببخش و از سر تقصيراتمان بگذر. ما را به اسلام و قرآن به امام و امت خدمتگزار قرار بده. 
برادران حزب الله! وقتتان را به بيهودگي نگذرانيد. در بسيج و پايگاهها ثبت نام كنيد و نسل منافقين و جنايتكاران داخلي را براندازيد. به كساني كه از هر راهي مي خواهند به فقاهت و اسلام ضربه بزنند، اجازه ندهيد. در مقابل دشمنان داخلي و خارجي محكم و هوشيار باشيد. اسلام در راه رسيدن به پيروزي كامل است. از فرامين امام دقيقا پيروي كنيد. به بي حجابها و بد حجابها اجازه ندهيد در جامعه اسلامي كه با خون شهيدان رنگين شده است رسوخ كنند و در اركان مملكت منافقين و هر كس كه به اسلام و امام بدبين هست راه را پيدا كنند. طوري زندگي كنيد كه بعد از رفتن از اين دنيا جوابگوي خدا و اوليا كه در راه اسلام شهيد شده اند و مخصوصا به شهيدان جمهوري اسلامي باشيد
در آخر باز هم از امت حزب الله مي خواهم كه تنها وصيتم كه مي نويسم، پيروي از امام و ادمه دهنده راه شهدا و اگر قدرت تواناي اسلحه برداشتن داشتيد، به جبهه بياييد و جنگ و قتال كنيد و اگر نتوانستيد و قدرت نداشتيد در پشت جبهه به نداي حسين زمان جواب دهيد و اگر امام هر فرماني دادند با اشتياق و شور و حال و عشق بي چون و چرا اطاعت كنيد كه همانا امام به حق، نايب امام زمان و نماينده ايشان هستند و امر ايشان همانا امر امام زمان است و خداي ناكرده قلب امام امت را جريحه دار و ناراحت نكنيد و به وسوسه هاي دروغين منافقين و ضد انقلاب گوش فرا ندهيد و مشت محكم بر دهان آنها بزنيد.
برادران! به قول امام اين سال، سال پيروزي است. سعي كنيد و بشتابيد و پيام و فرمايش امام را جامه تحقق بخشيد. برادران! قرن، قرن پيروزي حق بر باطل و ظهور امام است. مطمئن باشيد، پيروزيد. با خلوص نيت با تمام جديت و با تمام قوا بكوشيد. برادران كارمند، كارگر، كشاورز، محصل، معلم يا بازاري، روحاني در تمام مراحل بدانيد در مقام امتحان هستيد. شما هم با كار خود در معرض امتحان هستيد. سعي كنيد از امتحان موفق بيرون آييد.
مرسل محمدي تاريخ 1365/6/15  اول محرم حسيني
کد مطلب: 137368