داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد استان مرکزی:
انقلاب اسلامي، دستاورد مبارزه مردمي است که از جان، مال و زندگي‌شان گذشتند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ضمن گرامیداشت روز تجلیل از اسراء و مفقودین گفت: انقلاب اسلامي، دستاورد مبارزه مردمي است که از جان، مال و زندگي شان گذشتند، هشت سال دفاع مقدس، سند گران‌بهاي این فداکاري‌ها و از جان گذشتگي‌هاست.
انقلاب اسلامي، دستاورد مبارزه مردمي است که از جان، مال و زندگي‌شان گذشتند
 
به گزارش ایثار واحد "استان مرکزی"، حجت‎الاسلام حسن هنرمند ضمن تسلیت شهادت امام حسین(ع) و شهدا کربلا و همچنین تجلیل از اسراء و مفقودین که با بردباری و صبوری دوران اسارت را تحمل کردند افزود: اسراء بهترین سالیان عمر خود را زندان‎های رژیم بعث عراق گذراندند تا نداي حق و حقانیت نواخته شود و نام ایران در اوج درخشش بماند، اسیران ایراني، با پیروي از کاروان اسیران عاشورا، دراسارت آزادگي آفریدند و دشمن را رسوا کردند و به احترام اسیران جنگي و مفقودان آن، روز یازده محرم هر سال را که هم زمان با مصیبت دردناک اسارت اهل بیت(ع) است «روز تجلیل از اسرا و مفقودان» نام گذاري کرده‌اند.
مدیرکل بنیاد مرکزی ادامه داد: لحظه هاي اسارت، لحظه هاي اثبات حقانیت جمهوري اسلامي و دفاع از استقلال و آزادي سرزمیني بود که با سال‌ها مبارزه و با خون هزاران جوان عاشق به ثمر نشست، جوانانی که دلاورانه از سرزمین اسلامي‎مان دفاع کردند و پس از نبردي جانانه و دلاورمردانه، بر مصیبت‌هاي اسارت صبر کردند و با تحمل ضربات کینه و خشم دشمن، مایه ماندگاري و پایداري جمهوري اسلامي شدند.
وی با اشاره به صبر و استقامت اسیران ایراني گفت: سال هاي اسارت، سال هاي وفاداري به ولایت و نماد سرسپردگي و عشق به خمیني بود. پاي مردي اسرا در اسارت، بار دیگر نشانه پیروزي ایمان بر فکر و خون و اسارت بر شمشیر و قدرت بود.
حجت‎الاسلام هنرمند تأکید کرد: پایداری و بردباری، دو ویژگی مهم ایثارگران و به ویژه آزادگان بود، و ما اینکه بازمانده‎ایم از کاروان شهدا و آزادگان و جانبازان، بازمانده‎ایم از مشق عشق، و با سرمشق گرفتن از این جان برکفان باید ادامه دهنده راه آنها باشیم و برای استقلال و آزادی و سرافرازی میهن اسلامی‎مان از هیچ کوششی فروگذار نکنیم
مدیرکل بنیاد مرکزی همچنین صبح امروز در گفتگوی تلفنی با برنامه رادیویی گلبانگ صبح اراک، درخصوص این روز صحبت کرده و به همه آزادگان و خانواده‎های مفقودین عزیز ابزار کرد که همه مردم ایران قدردان فداکاری و ایثار شما هستند.
گفتنی است استان مرکزی 759 آزاده دارد که 446 تن از ایشان از ایثارگران شهرستان اراک و مابقی متعلق به دیگر شهرستان‌های استان می‌باشند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 138894