صارم که بود ؟
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۳
*سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام
 
انقلاب اسلامی ایران محصول مجاهدت‌های بزرگ مردانی است که بر تارک آسمان این سرزمین همچون خورشید می‌درخشند و شعاع نورشان سینه سیاه ستم را دریده، قلب تاریک بیدارگران را درنوردیده و خواب آن‌ها را برای همیشه تاریخ پریشان نموده است.
میدان مبارزه و مجاهدت در راه خدا فضایی را ایجاد می‌کند و فرصتی را فراهم می‌آورد که خاصان و نیک سیرتان از اهریمنان جدا و آنان را به نقطه اوج ایثار و از خود گذشتگی برساند.
آری، حاج صارم طهماسبی! مجاهد جوانی بود که عاشقانه پای از قل و زنجیرهای زمانه گسست وعارفانه وارد میدان مبارزه شد که توصیف مجاهدت‌ها و جهاد فی سبیل الله او را از زبان همرزمانش چه در لبنان و چه در دوران دفاع مقدس و از مناطق عملیاتی جنوب تا ارتفاعات بلند کردستان ایران باید شنید.
حاج صارم طهماسبی، نماد ایثار و مقاومت و مردانگی و ازخودگذشتگی است که روزی با آن هیبت و با آن قامت رشیدش آسایش از متجاوزان اسرائیلی به خاک لبنان و بعد از فرماندهی وی در کربلای ایران لرزه بر پشت بعثیان و حامیانش انداخت و پس از آن در دوران آزادگی‌اش با تنی مجروح که تیرها و ترکش‌های فراوان رزم در لبنان و فرماندهی در عملیات فتح المبین که قیافه مردانه‌اش را آماج ده‌ها ترکش کرده بود اسوه مقاومت و سنگ صبور اسرای ایرانی و حامی و همراه شهید ابوترابی بود که مقاومت آزادمردی وی در اردوگاه‌های عراق آرامش را از بعثیان گرفته بود.
ای‌کاش می‌شد شهید مصطفی چمران و شهید ابوترابی را دید تا خاطرات شیرین جانبازی‌ها و رشادت‌های حاج صارم در لبنان و اردوگاه‌های عراق را از زبان ملکوتی آن دو یار سفر کرده شنید.
او رزمنده ای مخلص، فرمانده ای شجاع، آزاده ای صبور و جانبازی سرافراز است که این روزها همه خاطرات تلخ و شیرین هشت سال دفاع مقدس را می‌شد از رخسار مردانه و قامت مجروح و رنج کشیده‌اش در دیدار از وی را نظاره کرد.
سردار سرافراز اسلام حاج صارم به‌راستی بازمانده ای از سجاده نشینان عشق به یکتا بود که در ایام جانبازی همچون یک در گران‌بها و یک ویترین زیبا و نمادی کامل از ایثار و ایثارگری و مجاهدت و مبارزه با ظلم و جور در دفاع از آرمان‌های تشیع در زادگاهش شهر آبدانان بود و با حضورش در محافل و مجالس و ایراد سخنرانی و تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت در سطح شهرستان‌های استان مأموریت ثانویه خود را به مصداق آیه شریفه (مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا) برای انتقال فرهنگ ایثار شهادت و خاطرات و سیره عملی شهیدان در حال مجاهدت بوده و با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان راه و رسم جانبازی را پی می‌گیرند و با تعامل و ارتباط با مجموعه بنیاد شهید به‌عنوان یک ظرفیت بسیار مؤثر و کارآمد وبه عنوان یک گنجینه و سرمایه بنیاد شهید از وجود ایشان بهره می‌برد.
سرانجام پس از سال‌ها رنج ناشی از مجروحیت و فراق یاران شهیدش این اسوه پایمردی و مجاهدت در تاریخ 15/8/94 به ملکوت اعلی عروج کرد و در حلقه مستانه همرزمان شهیدش در جنت اعلی قرار گرفت.
روحش شاد و یادش گرامی باد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 140357