داخلی صفحه مرکزی خبر
 
زندگی نامه شهیدی از شهدای خنداب
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۶
زندگی نامه شهید جاویدالاثر امامعلی قاسمی از شهدای خنداب
زندگی نامه شهیدی از شهدای خنداب
 
شهید جاویدالاثر امامعلی قاسمی
نام پدر: محمد رضا
محل تولد: جاورسیان
تاریخ تولد : 1345
تاریخ و محل شهادت : 1367 سومار
فرازی از زندگینامه :
شهید والامقام امامعلی قاسمی فرزند محمدرضا درتاریخ دوم فروردین 1345 درجاورسیان (خانقاه سفلی) چشم به جهان گشود.
وی تحصیلات خود را تا پنجم ابتدایی گذراند و به علت نیاز خانواده به مساعدت به شغل کارگری روی آورد و از این طریق امرار معاش نموده و کمک حال خانواده بود.
شهید از نظر مسایل اخلاقی بسیار وارسته وپیوسته باخدا بوده و تهذیب راهیچگاه فراموش نکرد و در زمینه انقلاب اسلامی همواره جان نثار بود .
ایشان سراسر زندگیش تا قبل ازاعزام به خدمت سربازی راتوام باکار وتلاش گذراند و آن هنگام که کشور احتیاج به نیروهای مسلح داشت، عشق به دین و کشور در وجودش موج می‌زد و به پایداری این مرز و بوم اهمیت قائل بود لذا به محض احضار درتاریخ 15 تیر 66 به خدمت سربازی شتافت و جمعی تیپ 55 هوابرد شیراز، گردان146، گروهان سوم قرارگرفت و درمورخه 31 تیر 67 درمنطقه عملیاتی سومار به علت تک دشمن مفقود الجسد شد و تاکنون پیکر پاکش به وطن بازنگشته است.
اینک تمامی اهل جاورسیان به وجود وی افتخار می‌کنند و برسنگ یادبود وی درشهر جاورسبان حاضر می‌شوند و با وی درد ودل می‌کنند.
خاطره‌ای از پدرشهید :
پدر بزرگوار شهید در رویای خویش شهید را می‌بیند که با 2 الی 3 نفر با شالی به گردن به طرف او آمدند، آنگاه پدر فرزندش را به آغوش می‌گیرد و می‌بوسد و می‌گوید: پسر جان آمدی؟....
بنیاد شهید و امور ایثارگران خنداب
 
کد مطلب: 141899