داخلی صفحه گلستان خبر
 
شهید آهن ربایی است که مردم را به خود جذب می کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۱
شهید آهن ربایی است که مردم را به خود جذب می کند
 
راوی هشت سال دفاع مقدس در گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای ۲۳ تن گنبد کاووس گفت: شهدا آهن ربایی هستند که مردم را به سمت خود جذب می کنند و مانور عملیات فرهنگی شهدا بعد از دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و تمام شدنی نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قابوس نامه، حجت الاسلام روح الله انگیسه با اشاره به تاثیر بالای شهدا در تغییر رفتار جامعه افزود: مردم با هر تفکری به سمت شهدا می آیند و آنها از مقام بالایی برخوردارند که امروز راهگشای مسائل فرهنگی ماهستند.
وی در ادامه با اشاره به سخن امام علی(ع) مردم دنیا را به دو گروه تقسیم کرد:گروه اول ابناء‌الدنیا هستند که در فکر جمع آوری ثروت و قدرت در دنیا هستند و همیشه به رفاه و آسایش خود می اندیشند و قوانین خدا را دور می زنند و حتی  از راه حرام مال به دست می آورند.
راوی موسسه تفحص سیره  شهدای قم در ادامه افزود: گروه دوم ابناء الاخره هستند که به جز خدمت به خدا و قدم برداشتن در راه خدا نیت و هدف دیگری ندارند.
این راوی شهدا با بیان خاطره ای از حضور دختر دانشجویی در منطقه عملیاتی گفت: ابناء الاخره شهدا هستند که هیچ گاه فراموش نخواهند شد و مانور آنها هنوز در سطح شهر ادامه دارد و می توانند کار فرهنگی را به نحو احسن انجام دهند.
حجت الاسلام روح الله انگیسه در بخش دیگری از سخنان خود افزود:نیاز امروز کشور توجه فعالین فرهنگی به درس های اخلاق و نهج البلاغه است تا کادر سازی لازم از نیروهای جوان انقلابی انجام شود.
وی در ادامه اذعان کرد: امروز هیئت ها بسیار زیاد شده ولی نیاز ما پرورش هیئتی بود نه هیئت های  بسیار بزرگ که کادر سازی انجام نمی شود در درون آنها و فقط به مداحی های بدون اصول می پردازند.
انگیسه با بیان خاطره ای از حضورخود در زندان گنبد گفت: زندانیانی که قرار بود چند روز دیگر اعدام شوند با صدای بلند صلوات می فرستادند تا راه نجات و ثوابی برای آنها نوشته شود.
همچنین حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی فر با بیان این مطلب که شهید کم دنیا را پذیرفت، در یادواره ۲۳ تن شهید گنبدکاووس نیز گفت: در معامله با آخریت آنچه شهید برمی گزیند نعمت های جاودان است و خدا می فرماید کسانی که در راه خدا قدمی بر می دارند دنیا را می فروشند و آخرت را می خرند آنها به کم دنیا راضی بوده و آخرت را خواهان هستند و  شهدا یک باره آنچه داشته اند همه را در راه خدا دادند.
امام جماعت مسجد عسکریه با اشاره به تفاوت صالحون با شهدا خاطر نشان کرد:مقام صالحین گرچه بالا است ولی آنها در راه خدا به صورت تدریجی قدم بر می دارند ولی شهدا مسیر صد ساله را یک شبه می پیمایند.
این استاد حوزه فضیلت شهدا را همنشینی با مقام قرب الهی دانست و بالاترین فضیلت را روزی خوری شهدا نزد خداوند عنوان کرد.
وی به برگزاری اینگونه مراسم ها  را برداشتن قدمی در راه خدا اذعان کرد و افزود: قدمهایی که در مسیر خدا و در مسیر شهدا برداشته می شود در شب قبر به درد ما خواهد خورد.
گفتنی است این یادواره به مناسبت سالگرد شهادت ۲۳ تن از فرماندهان پایگاههای گنبدکاووس در سانحه سقوط اتوبوس آنها در دره ای در مسیر حرکت  به جمکران برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 142382