داخلی صفحه قزوین خبر
 
كهن سال ترين بسیجی شهید قزوین:
قرار است در این عملیات مزدم را بگیرم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۶
پدر و پسر هر دو بسیجی بودند و آماده ی دفاع از حریم جمهوری اسلامی. اینکه چگونه و چرا در رفتن به جبهه ها از هم سبقت می گرفتند و چه نقش ارزشمندی در جبهه ها داشتند و اینکه چقدر محبوب بچه بسیجی ها بودند، بماند. اما عروجشان هنوز هم مثال زدنی است.
قرار است در این عملیات مزدم را بگیرم
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، در کتاب ماندگاران آمده است: رزمنده ی بسیجی، عزیزالله رودباري و شعبان، پسرش كنار هم هستند. رودباريِ پدر، كهنسال ترين شهيد بسیجی استان قزوين است. این دو در عملیات نعل اسبی فاو بودند که عملیات مهم و سختی بود. چرا که این منطقه برای عراقی ها خیلی اهمیت داشت و می دانستند که اگر ایران آن را بگیرد بچه ها می روند برای طلائیه و کار عراق تمام خواهد شد، اما متاسفانه عملیات لو رفته بود و برای همین هم عراق تمام قوا و مهماتش را آورده و منطقه و بچه ها را محاصره کرده بود. این منطقه به شکل نعل اسبی بود و ما بایستی در عملیاتی که در پیش بود این خط را صاف می کردیم. شبی که عملیات شد پسر آقای رودباری شهید و پیکر مطهرش برای تشییع به قزوین منتقل شد.
فرمانده ی ما که از موضوع با خبر شد به پدر شهید رودباری اجازه داد که برای تشییع فرزندش به مرخصی برود، اما او می گفت: «من احساس می کنم قرار است در این عملیات مزدم را بگیرم»، لذا اصلا دوست نداشت به مرخصی برود، اما با اصرار زیاد فرمانده و در حالی که نسبت به رفتنش کاملا بی میل بود، قبول کرد و مسافر قطار شد، اما هنوز قطار چند کیلومتری بیشتر به جلو نرفته بود که هواپیماهای عراقی به قصد انهدام قطار، آن را بمباران کرده و رودباری پدر، تنها مسافری بود که توی قطار به شهادت رسید و پیکر مطهرش را همراه فرزندش تشییع کردند.
ابراهیم چیت ساز
نقل از: کتاب ماندگاران/حسن شكيب زاده/نشر شاهد/1390.
کد مطلب: 142647
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...