داخلی صفحه سمنان خبر
 
یاد و خاطره فرمانده شهید ناوچه پیکان گرامی داشته شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۳
یاد و خاطره امیر دریادار محمد ابراهیم همتی ، فرمانده شهید ناوچه پیکان با حضور جانشین فرمانده کل ارتش ، در سمنان ، زادگاه این شهید سرافراز گرامی داشته شد .
یاد و خاطره فرمانده شهید ناوچه پیکان گرامی داشته شد
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، عصر امروز در آیینی ویژه با حضور جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، یاد و خاطره امیر دریادار محمدابراهیم همتی، فرمانده شهید ناوچه پیکان گرامی داشته شد.
آیین گرامیداشت مقام شامخ فرمانده شهید ناوچه پیکان با حضور امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی، جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همزمان با هفتم آذر، سالروز شهادت این مجاهد والامقام و روز ملی نیروی دریایی برگزار شد.
در این مراسم، حاضران به مقام والای این شهید و هم‌رزمانش ادای احترام کردند و جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در یادمان شهید همتی در سمنان، یاد وی را گرامی داشت.
موسوی در این مراسم که در بارگاه مطهر امامزاده علی بن اشرف (ع) سمنان برگزار شد، به مقام شامخ شهید دریادار ناخدا همتی، فرمانده ناوچه پیکان ادای احترام کرد و با وی میثاقی مجدد بست تا راهش ادامه یابد.
شماری از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و خانواده‌های معظم شهیدان، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان اسلامی نیز در این مراسم حضور داشتند و با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهید همتی ادای احترام کردند.
به گزارش فارس؛ هفتم آذر، روزی است که در آن کارکنان شجاع ناوچه همیشه قهرمان پیکان، با هدایت فرمانده این ناوچه، شهید محمدابراهیم همتی عملیاتی جاودانه را به ثبت رساندند و این روز را به‌عنوان روز نیروی دریایی ثبت کردند.
در این روز قهرمانان ناوچه پیکان با مقاومتی مثال‌زدنی گوشه‌های از رشادت، ایمان و اتکای به خدا را در مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح نشان دادند و نام خود را برای همیشه در تاریخ و قلب و جان ملت ایران جاودانه ساختند.
سمنان گرچه خطه‌ای کویری است؛ اما در دوران دفاع مقدس دریادلی را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرد که نامش در تاریخ جاودانه شد. این دریادل در عملیاتی به شهادت رسید که در تاریخ نیروی دریایی ایران ماندگار شد و روز شهادت وی و هم‌رزمانش به‌عنوان روز نیروی دریایی نام گرفت.
دریادار شهید محمدابراهیم همتی با ناوچه پیکان در روز هفتم آذر سال 1359 به پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی با وارد شدن به جنگی تمام‌عیار، دو فروند ناوچه وزرای عراق را به قعر آب‌های نیلگون خلیج فارس فرستاد شهید محمدابراهیم همتی فرزندی از خانواده شش فرزندی بود که در اسفندماه 1329 در شهر سمنان متولد شد.
 
 
کد مطلب: 143382
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...