داخلی صفحه سمنان خبر
 
شهید همتی خیال رزمندگان را از ناحیه آبهای ایران راحت کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۸
استاندار سمنان گفت : شهید امیر دریادار محمد ابراهیم همتی ، فرمانده ناوچه پیکان ، خیال نیروهای رزمنده را از ناحیه آبهای ایران راحت کرد .
شهید همتی خیال رزمندگان را از ناحیه آبهای ایران راحت کرد
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمدرضا خباز امشب در آیینی ویژه که با حضور امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، امیر سرتیپ دوم سیدابراهیم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، امیر معنوی هم‌رزم شهید همتی، سردار سید محمدتقی شاهچراغی فرمانده سپاه استان سمنان، فرماندهان ارتش و شمار زیادی از مسئولان استان سمنان برگزار شد، اظهار داشت: شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی کسی بود که توانست با کم‌ترین امکانات و با توسل به نیروی الهی، دشمنان کشورمان را از ناحیه آب‌های ایران سرخورده کند.
وی تصریح کرد: شهید همتی توانست کاری کند که خیال نیروهای انقلابی و مبارز کشورمان از آب‌ها راحت باشد و آنها بتوانند با قوتی صدچندان در راه مقابله با دشمن قدم بردارند.
استاندار سمنان با اشاره به ویژگی‌های جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس، رویارویی با دشمن بعثی را بسیار نابرابر و در حقیقت مواجهه با همه قدرت‌های استکباری جهان دانست.
خباز گرامیداشت یاد و خاطره و مقام شامخ شهدا را امری دانست که باید در طول سال پیگیری شود.
وی گفت: دوران دفاع مقدس برای مردم ما اهمیت زیادی دارد و مملو از خاطرات تلخ و شیرینی است که هرگز به فراموشی سپرده نخواهد شد.
استاندار سمنان نبرد با دشمن بعثی را از همه جهت نابرابر توصیف کرد و گفت: ایران اسلامی با نیروهای مردمی و بسیجی و ارتشی خود توانست دشمن را به زانو درآورد و پیروزی حق بر باطل را جشن بگیرد.
خباز بیان داشت: صدام ملعون در جنگ علیه ایران اسلامی تنها نبود و بیش از 30 کشور قدرتمند دنیا که آن روزها دارای تجهیزات و ادوات نظامی پیشرفته‌ای بودند، از این رژیم خونخوار و مهاجم پشتیبانی و حمایت می‌کردند.
آیت‌الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان، محمدرضا خباز استاندار سمنان، علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از نیروهای ارتش و سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و بسیجیان در این آیین معنوی حضور داشتند.
به گزارش فارس؛ هفتم آذر، روزی است که در آن کارکنان شجاع ناوچه همیشه قهرمان پیکان، با هدایت فرمانده این ناوچه، شهید محمدابراهیم همتی عملیاتی جاودانه را به ثبت رساندند و این روز را به‌عنوان روز نیروی دریایی ثبت کردند.
در این روز قهرمانان ناوچه پیکان با مقاومتی مثال‌زدنی گوشه‌های از رشادت، ایمان و اتکای به خدا را در مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح نشان دادند و نام خود را برای همیشه در تاریخ و قلب و جان ملت ایران جاودانه ساختند.
سمنان گرچه خطه‌ای کویری است؛ اما در دوران دفاع مقدس دریادلی را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرد که نامش در تاریخ جاودانه شد. این دریادل در عملیاتی به شهادت رسید که در تاریخ نیروی دریایی ایران ماندگار شد و روز شهادت وی و هم‌رزمانش به‌عنوان روز نیروی دریایی نام گرفت.
دریادار شهید محمدابراهیم همتی با ناوچه پیکان در روز هفتم آذر سال 1359 به پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی با وارد شدن به جنگی تمام‌عیار، دو فروند ناوچه وزای عراق را به قعر آب‌های نیلگون خلیج فارس فرستاد شهید محمدابراهیم همتی فرزندی از خانواده شش فرزندی بود که در اسفندماه 1329 در شهر سمنان متولد شد.
کد مطلب: 143403