داخلی صفحه سمنان خبر
 
سیره زندگی و رشادتهای شهدای ارتش تبیین و ترویج شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش گفت : امروز ضرورت دارد تا سیره زندگی و رشادتهای شهدای ارتش برای همگان تبیین و ترویج شود .
سیره زندگی و رشادتهای شهدای ارتش تبیین و ترویج شود
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، امیر سرتیپ دوم سیدابراهیم گلفام امشب در آیینی ویژه که با حضور امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، امیر معنوی هم‌رزم شهید همتی، سردار سید محمدتقی شاهچراغی فرمانده سپاه استان سمنان، فرماندهان ارتش و شمار زیادی از مسئولان استان سمنان برگزار شد، اظهار داشت: شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی یکی از مهم‌ترین فرماندهان اثرگذار و نقش‌آفرین در دوران دفاع مقدس به ویژه در بدنه نیروی دریایی بود.
وی امیر دریادار همتی را از دلاوران اثرگذار در تاریخ دفاع مقدس توصیف کرد و گفت: رشادت‌ها و جان‌فشانی‌هایی که این امیر دریادار از خود نشان داد، در طول تاریخ دفاع مقدس ثبت شده است.
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش گفت: ارتش از هزاران شهید، ایثارگر، جانباز، رزمنده و دلاور جان بر کف برخوردار بوده که همواره آماده دفاع از آرمان‌های مقدس نظام اسلامی و شهدای راه حق هستند.
گلفام با تأکید بر لزوم توجه به تبیین و ترویج سیره زندگی و رشادت‌های شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهیدان ارتش گفت: همه باید کمک کنند تا راه شهدا ماندگار بماند و نسل جوان بتوانند از خاطرات دوران دفاع مقدس و فعالیت‌های ارزنده‌ای که در آن دوران انجام شد، به خوبی مطلع شوند.
وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی 48 هزار شهید و 200 هزار جانباز و ایثارگر را در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام اسلامی و انقلاب کرده است، یاد و خاطره همه شهدای جنگ تحمیلی را گرامی داشت و خواستار توجه بیشتر به خانواده‌های شهدا شد.
آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان، محمدرضا خباز استاندار سمنان، علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از نیروهای ارتش و سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و بسیجیان در این آیین معنوی حضور داشتند.
به گزارش فارس؛ هفتم آذر، روزی است که در آن کارکنان شجاع ناوچه همیشه قهرمان پیکان، با هدایت فرمانده این ناوچه، شهید محمدابراهیم همتی عملیاتی جاودانه را به ثبت رساندند و این روز را به‌عنوان روز نیروی دریایی ثبت کردند.
در این روز قهرمانان ناوچه پیکان با مقاومتی مثال‌زدنی گوشه‌های از رشادت، ایمان و اتکای به خدا را در مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح نشان دادند و نام خود را برای همیشه در تاریخ و قلب و جان ملت ایران جاودانه ساختند.
سمنان گرچه خطه‌ای کویری است؛ اما در دوران دفاع مقدس دریادلی را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرد که نامش در تاریخ جاودانه شد. این دریادل در عملیاتی به شهادت رسید که در تاریخ نیروی دریایی ایران ماندگار شد و روز شهادت وی و هم‌رزمانش به‌عنوان روز نیروی دریایی نام گرفت.
دریادار شهید محمدابراهیم همتی با ناوچه پیکان در روز هفتم آذر سال 1359 به پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی با وارد شدن به جنگی تمام‌عیار، دو فروند ناوچه وزرای عراق را به قعر آب‌های نیلگون خلیج فارس فرستاد شهید محمدابراهیم همتی فرزندی از خانواده شش فرزندی بود که در اسفندماه 1329 در شهر سمنان متولد شد.
 
کد مطلب: 143406