داخلی صفحه گلستان خبر
 
برگزاری نخستین یادواره نکوداشت شهدای اهل سنت شمال کشور در گلستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۸
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان از برگزاری نخستین یادواره نکوداشت شهدای اهل سنت شمال کشور در استان گلستان خبر داد.
برگزاری نخستین یادواره نکوداشت شهدای اهل سنت شمال کشور در گلستان
 
به گزارش ایثارواحدگلستان، علی‎اصغر فاضلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: نخستین یادواره نکوداشت شهدای اهل سنت شمال کشور 24 آذرماه به مدت یک روز در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد:  این یادواره فرصتی را فراهم می‎سازد نام و یاد این شهدا نیز زنده نگاه داشته شده و تسکینی برای خانواده‎های آنها باشد.
فاضلی بیان داشت: کلمه وحدت و اتحاد را که در همه مناسب‌ها به دنبال آن هستیم، می‎توانیم در این یادواره به منصه ظهور برسانیم.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان برگزاری این یادواره را فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به این سخن مقام معظم رهبری که فرمودند «زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست» با توجه به هجمه حملات فرهنگی و سایبری علیه ارزش‌هایمان وظیفه داریم کار و فعالیت کنیم تا در نهایت جوانان، نوجوانان و نسل‎های بعد از این را با سیره شهدا آشنا کنیم.
وی درباره تاثیرات برگزاری یادواره بر افکار عمومی و جوانان تصریح کرد: به منظور اینکه بتوانیم فرهنگ شهادت را در بین جوانان ترویج دهیم در این مراسم از دانش‌آموزان دبیرستان‎های شاهد پسران و دختران نیز دعوت به عمل می‎آید.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با تاکید بر دفاع از آرمان‎ها و ارزش‎های شهدا از سوی جوانان، بیان کرد: گسترش آرمان‎ها و ارزش‎های شهدا در جامعه، کشور را از تهاجم فرهنگی دشمنان محفوظ نگه می‎دارد و در شرایط جنگ نرم توسعه فرهنگ شهید و شهادت امری ضروری است.
فاضلی ابراز داشت: نخستین یادواره شهدای اهل سنت برای گرامیداشت یاد و خاطره 520 شهید اهل سنت گلستان، 105 استان گیلان و 15 شهید اهل سنت مازندران برگزار می‎شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع این یادواره و همچنین بحث جانباختگان منا به دنبال این هستیم که برای سخنران مراسم از یکی از مسئولان کشوری دعوت داشته باشیم که هماهنگی‎ها در این خصوص انجام شده است.
فاضلی گفت: در کنار این یادواره شهدا، نمایشگاه قاب سرخ شهادت و همچنین ارائه محصولات فرهنگی نشر شاهد را نیز خواهیم داشت.
وی شهادت را معامله با خدا دانست و بیان کرد: شهادت یعنی در خط مستقیم ولایت بودن، یقین و بصیرت داشتن، همنشینی با انبیا و صدقین و صالحین و رد پذیرش غیر خداست.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این یادواره بتوانیم یاد و نام شهدا اهل سنت را گرامی داشته و فرهنگ ایثار و شهادت را در بین جوانان بیش از گذشته رواج دهیم.
انتهای پیام/فارس
کد مطلب: 144568
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...