به بهانه تشییع لاله سرخ زینبی در هشترود
پدر شهید مدافع حرم: اسماعیل‌ را نذر حرم آل‌الله کردم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۶
پدر شهید اسماعیل کریمی مدافع حرم گفت: اسماعیل‌ام را به خاطر اسماعیل حضرت ابراهیم دادم تا حرم آل‌الله در امان بماند.
پدر شهید مدافع حرم: اسماعیل‌ را نذر حرم آل‌الله کردم
 
 
به گزارش خبرگزاری فارس از هشترود، مدتی است با بازگشت شهدای مدافع حرم، حال و هوای استان آذربایجان‌شرقی و شهرهای مختلف این استان کربلایی شده است. پس از ماجرای کربلا و سال‌ها پس از آن، شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران، اکنون این حرکت و شوق جوانان سراسر کشور برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) همان جرقه‌های نور حسینی است که در جریان انقلاب اسلامی متبلور شد، انقلاب خمینی(ره)، انقلابی برگرفته از حماسه حسینی بود.
این جوانان با شهادت‌ در این برهه از زمان خودشان را به کاروان امام حسین(ع) می‌رسانند، همان کسی هستند که مثل بسیاری از ماها زیر بیرق اهل بیت(ع) سال‌ها گریه کردند و بر سینه زدند.
اسماعیل کریمی از رزمندگانی بود که برای دفاع از حرم دختر حضرت حیدر(ع) به همراه همرزمانش به سوریه هجرت کرد و حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری خون پاکش به زمین ریخت و روحش برای همیشه زنده شد.
پیکر پاک و مطهر شهید مدافع حرم امروز از میدان سپاه هشترود تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.
فضای شهر با پرچم‌ها و تکیه‌های عزاداری سید و سالار شهیدان(ع) و با بنرهای منقوش با تصاویر شهدای حرم، حال و هوای کربلایی پیدا کرده بود.
مردم شهیدپرور هشترود با در دست داشتن پرچم‌های سیاه و عکس‌های شهدا، با شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، لبیک یا خامنه‌ای و یا حسین پیکر این شهید را تا مزار شهرداری هشترود مشایعت کردند.
خلیل شریفی فرمانده سپاه ناحیه هشترود نیز صبح امروز در همین زمینه در گفتگو با خبرنگار فارس در هشترود افزود: دیروز پیکر شهید اسماعیل کریمی با استقبال مردم شهیدپرور تبریز وارد این شهر و بر دوش خانواده و همرزمانش در وادی رحمت تشییع شد.
وی افزود: امروز نیز مردم شهیدپرور هشترود این لاله سرخ پرپر شده در راه دفاع از کیان اعتقادی را پس از اقامه نماز میت به امامت حجت‌الاسلام علی رحیمی امام جمعه هشترود در گلزار شهدای هشترود بدرقه کردند و پیکر پاک وی را کنار همرزمان هشت سال دفاع مقدس به خاک سپردند.
وی با اشاره به برگزاری مراسم با شکوه برای یادبود وی گفت: مراسم شام غریبان و سوم نیز در مسجد جامع این شهر برگزار می‌شود.

اسماعیلم را به خاطر اسماعیل حضرت ابراهیم(ع) دادم تا حرم آل‌الله در امان بماند
موسی کریمی پدر این شهید مدافع حرم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در هشترود گفت: اسماعیل‌ام را به خاطر اسماعیل حضرت ابراهیم دادم تا حرم آل‌الله در امان بماند.
وی گفت: بنده خودم رضایت‌نامه فرزندم را امضا کرده بودم و موقع رفتن نیز با فرزندم آخرین خداحافظی را کردم و در لحظات آخر گویا به دل اسماعیل افتاده بود که این آخرین دیدار من با خودش است چون فقط از جدایی و شهادت حرف می‌زد.
خدایا اسماعیل ما را قبول کن
خواهر این شهید والامقام نیز گفت: مادرمان به رحمت ایزدی رفته و من به جای مادر اسماعیل هستم و می‌گویم خدایا اسماعیل ما را قبول کن.
وی گفت: برادرم عاشق حرم و زیارت بود و آخر نیز در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسید.
برادر این شهید نیز گفت: موقع رفتن من به وی گفتم می‌شود مرا هم با خودت ببری گفت تو باید مواظب پدرمان باشی.
وی افزود: بردارم عاشق عزاداری امام حسین (ع) بود و هر وقت ماه محرم می‌رسید نوحه و زمزمه ابوالفضل علمدار را زمزمه می‌کرد و حال من و برادرانم باید ادامه دهندگان راه برادر شهیدمان باشیم.
اسماعیل کریمی متولد سال 1369 بوده و اولین شهید مدافع حرم از شهرستان هشترود و یازدهمین شهید مدافع حرم استان است.
براساس این گزارش، صحنه‌ نبرد سربازان امام خمینی(ره) دیروز در آبادان و خرمشهر و کرمانشاه بود و امروز در عراق و سوریه، جرعه‌نوش شربت شهادت هستند تا شیعیان جهان را از مظلومیت برهانند.
آنها با حضور خود این پیام را برای دشمنان دارند که جان و دل شیعیان به حرم اهل بیت علیه السلام بسته است و اگر خیال خامی از سر غاصبان حرم بگذرد همچون ابرهه، مدافعان حرم بر سر آنها فرود خواهند آمد.
این گزارش می‌افزاید، یکی از شرافت‌های شهدا این است که از مؤمنین دفاع می‌کنند. مردم قدر شهدای مدافع مؤمنین مظلوم را خواهند دانست زیرا ما مدیون شهدای مدافع حرم هستیم. شهدای مدافع حرم جهان ما را بزرگ‌تر کرده‌اند شهدا ما را بیدار می‌کنند.
انتهای پیام/60011/ع30/چ3000
کد مطلب: 146829
 


 
 
با پژوهش تصمیم‌گیری کنیم
 

بهروز بزرگی؛ معاون علمی و پژوهشی مرکز مقاومت ...