تبیین دستاوردهای انقلاب به دانش‌آموزان ضروری است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۷
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: دانش‌آموزان نسل امروز دوران انقلاب اسلامی را ندیده و لمس نکرده‌اند به همین دلیل تبیین دستاوردها و ارزش‌های انقلاب اسلامی به آنها ضروری است.
تبیین دستاوردهای انقلاب به دانش‌آموزان ضروری است
 
به گزارش «ایثار»، سالار قاسمی‌ مدانی در جلسه ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر آموزش و پرورش استان قزوین، با اشاره به اینکه دانش‌آموزان نسل امروز دوران انقلاب اسلامی را ندیده و لمس نکرده‌اند، گفت: به همین دلیل تبیین دستاوردها و ارزش‌های انقلاب اسلامی به آنها ضروری است.
وی با اشاره به برنامه‌های دهه‌فجر افزود: بایستی این برنامه‌ها هدفمند و باشکوه در بین دانش‌آموزان برگزار شود تا آنها بیشتر با ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی آشنا شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به نواختن زنگ انقلاب که از جمله برنامه‌های دهه‌فجر می‌باشد، گفت: این برنامه‌ باید با برنامه‌ریزی دقیق در مدارس استان قزوین برگزار شود تا دانش‌آموزان با اهداف و آرمان‌های شهدا آشنا شوند.
وی بازدید دانش‌آموزان از گلزار و موزه شهدا، برگزاری مراسم عطرافشانی مزار شهدا و اعزام دانش‌آموزان به اردوهای درون و برون استانی را از جمله برنامه‌های دهه‌فجر در مدارس استان قزوین برشمرد.
قاسمی افزود: شرکت دانش‌آموزان در مراسم راهپیمایی 22 بهمن و نماز جمعه، اجرای برنامه خاطره‌گویی از وقایع انقلاب در مدارس و برگزاری نمایشگاه در مدارس و همکاری در برگزاری نمایشگاه استانی از دیگر برنامه‌هاست.
وی به مسابقات مطالعه و تحقیق در مدارس استان قزوین اشاره کرد و گفت: تحقیق و پژوهش در بین دانش‌آموزان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به همین دلیل مدیران مدارس بایستی با مدیریت مطلوب و برنامه‌ریزی دقیق تلاش کنند تا آنها در این مسابقات با اهتمام ویژه‌ای شرکت کنند.
این مسئول افزود: آموزش و پرورش استان قزوین آمادگی دارد تا در ارتقای موفقیت‌ دانش‌آموزان برای کسب رتبه برتر کشوری مسابقات مطالعه و تحقیق، کمک‌های لازم را انجام بدهد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 149384