داخلی صفحه گلستان خبر
 
نام بیمارستان شهدای گنبدکاووس به شهدای 12 دی تغییر کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۹
براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی گنبدکاووس، نام بیمارستان شهدای این شهر به شهدای 12 دی تغییر کرد و مراسم رونمایی از تابلوی جدید این بیمارستان با حضور امام جمعه، فرماندار ویژه و نیز برخی مسئولان این شهرستان برگزار شد.
نام بیمارستان شهدای گنبدکاووس به شهدای 12 دی تغییر کرد
 
به گزارش ایثار، مراسم رونمایی از تابلوی جدید این بیمارستان روز یکشنبه برگزار شد و به پاس تجلیل از مقام شامخ شهدای حادثه 12 دی 1357 این شهرستان و براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی گنبدکاووس، این بیمارستان به نام شهدای 12 دی نامگذاری شد.
شهیدان والامقام 'علیرضا قزلسفلو، بشیر مهدی زاده، عباس فرقانی، نریمان نظری، سیاوش ناصری، محمود پیری و صفرعلی گلستانی' در روز 12 دی 1357 هنگامی که خبر حمله مزدوران رژیم شاهنشاهی به مردم گالیکش را شنیدند بلافاصله به کمک مردم این شهر شتافند که این امر سبب عقب نشینی مزدوران شاه شد.
جوانان گنبدی که با اطمینان از پایان یافتن غائله گالیکش هنگام غروب آفتاب، سوار بر خودروها درحال بازگشت به شهر خود بودند، نیروهای ژاندامری گالیکش در ورودی این شهر آنان را متوقف و مورد ضرب و شتم قرار دادند و با صدور فرمان ناگهانی شلیک، تعدادی از آنان را شهید و تعدادی دیگر را نیز زخمی کردند.
همه ساله برای بزرگداشت شهدای واقعه 12 دی سال 57 گنبدکاووس مراسم بزرگداشتی با حضور خانواده های این عزیزان و نیز مردم و مسئولان منطقه برگزار می شود.
شهرستان گنبدکاووس با افزون بر 325 هزار نفر جمعیت افزون بر 500 شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی نموده است.
منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام/
کد مطلب: 150832
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...