داخلی صفحه قزوین خبر
 
یادداشت؛
شهدا، یه چیز دیگن!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۰
نزدیکای سال نو که میشه، یک عده پدر، مادر، همسر و فرزندانی هستن که به یاد میارن، سال‌هایی را که در کنار فرزند، همسر و پدارانشون، دغدغه‌های شب و روز عید را داشتن. اینکه چی بخرن، چی بپوشن، کجا برن، چطوری برن و ..... اما، اونا سال‌هاس که جنگ تمام شده و دیگه دغدغه‌ای ندارند و نزدیکای سال نو که میشه می‌دونن کجا برن و چکار کنن.
 
حسن شکیب زاده: نزدیکای سال نو که میشه، یک عده پدر، مادر، همسر و فرزندانی هستن که به یاد میارن، سال‌هایی را که در کنار فرزند، همسر و پدارانشون، دغدغه‌های شب و روز عید را داشتن. اینکه چی بخرن، چی بپوشن، کجا برن، چطوری برن و ..... اما، اونا سال‌هاس که جنگ تمام شده و دیگه دغدغه‌ای ندارند و نزدیکای سال نو که میشه می‌دونن کجا برن و چکار کنن.
نوروز که میشه بساط سفره‌ی هفت سینو آماده می‌کنن، نه برای هفت سینش و نه برای عیدی و خورد و خوراکاش، هفتسینو بهانه می‌گیرن که وقتی کنار مزار شهیدشون نشستن، با او بودن را کنار سفره‌ی هفت سین به رخ عالم و آدم بکشن.
اونا دقیقاً میدونن که عزیز دردونه‌شون رفته اونجایی که به این آسونی‌ها کسی را پذیرش نمی‌کنن، پس خیالی ندارن که او در بین آدمای این دوره زمونه باشه یا نباشه، اما اینو هم خوب میدونن، هر جا که باشه، به موقع و اونجاهایی که نیازه پیششونن، به فکر شونن، مراقب شونن، هوا شونو دارن و امکان نداره فراموششون کنن.
آره، شهدا رو می‌گم، درسته که خیلی‌هاشون خیلی وقته که رفتن، و خیلی‌هاشون هم دارن می‌رن و آماده رفتنن، اما هیچکدومشون بی‌معرفت نیستن.
بی‌معرفت مائیم! مایی که تو هوای بهاریشون نفس می‌کشیم، اصلاً نفس می‌کشیم چون اونارو داریم و اونا می‌خوان، اما گاهی بی‌لطفی می‌کنیم، اونم در حق اونایی که لطف اکملن.
داشتم می‌گفتم که سفره هفت سینو آماده کرده و هیچ دغدغه‌ای ندارن، دغدغه ندارن چون میرن کنار سین اصلی سفره‌ی زندگیشون. سینی که سعادت و عاقبت بخیری را همراه می‌یاره، مگه بیشتر از این می‌خوایم؟
سفره رو که پهن می‌کنه انگار آب روی آتیش ریختن و حالا دیگه دوست نداره ازش دل بکنه، اگر چه حاضره از همه‌ی دنیا دل بکنه و دست بکشه.
شهدا یه چیز دیگن! اونا، اگه ما بخوایم همیشه و در هر حال کنارمون هستن. مراقبمون هستن، دوستمون دارن و به خوشبختی ما فکر می‌کنن. آخه خودشون خوشبخت‌ترین عالمند.
مگه میشه آخر سال باشه و شهید تو حساب و کتابمون نباشه؟
مگه میشه سال نو برسه و شهید کنار سفره هفت سینمون نباشه؟
مگه میشه بخوایم کنارشون باشیم و اونا بگن نه؟
کنارشون بودن، یعنی زندگی، عشق، امید، نور. پس کنارشون باشیم حتی به ثانیه‌های تحویل و تولد سال نو! ....
کد مطلب: 158152
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...